Letiště Praha: POP Airport nově nabízí krátkodobé bezplatné parkování pro návštěvníky

04.07.2023 22:03 | Tisková zpráva

Dodatečné parkovací kapacity pro návštěvníky Letiště Václava Havla Praha nově nabízí outletové a zábavní centrum POP Airport. Projekt PICK UP PARKING, který vznikl ve spolupráci s Letištěm Praha v rámci Prague Airport City, se primárně zaměřuje na službu krátkodobého stání pro návštěvníky, čekající na přílety letadel.

Letiště Praha: POP Airport nově nabízí krátkodobé bezplatné parkování pro návštěvníky
Foto: Archiv
Popisek: Letiště Praha - logo

Zájem o parkování v bezprostřední blízkosti letištních terminálů se každoročně zvyšuje s ohledem na nárůst počtu cestujících a kapacita parkování přímo na letišti je omezená, v letní sezoně se dostává na hranice kapacit. Nově situaci napomohou řešit právě dodatečná parkovací místa, která návštěvníkům letiště nabízí POP Airport zdarma na svém krytém parkovišti vzdáleném od letištních terminálů pět minut jízdy.

„Využití této služby ocení také ti řidiči, kteří na pražské letiště přijíždějí z nejrůznějších důvodů v průběhu dne častěji. Od začátku července jsme totiž zvýšili cenu parkovného pro držitele hodnotových karet na expresních parkovištích P1 EXPRESS a P2 EXPRESS v případě, že zde stojí déle než půlhodiny. K úpravě parkovného přistupujeme proto, abychom mohli i nadále zajistit plynulý průjezd letištěm a dostatečnou kapacitu na těchto parkovištích, která jsou určena především k rychlému vystoupení a nastoupení cestujících. Proto zachováváme dosavadní podmínky pro prvních 30 minut stání,” upřesňuje ředitelka Služeb cestujícím Letiště Praha Teresa Gibim Gallardo.

Anketa

Vadí vám, že ČT vysílá „komunistické“ seriály jako Chalupáři nebo Nemocnice na kraji města?

6%
90%
hlasovalo: 25745 lidí

Letiště zároveň rozšiřuje počet XXL parkovacích míst z 50 na 100 služby PC PREMIUM ve vyhrazeném patře a zároveň k parkingu obecně doporučuje včasnou online rezervaci ZDE, která zvýší garanci místa a může ušetřit až 50 procent z ceny.

Parkování poskytuje outlet v době otevíracích hodin centra, tedy denně od 10.00 do 20.00, a to i během víkendů. V případě vyššího zájmu o tuto službu může POP Airport přistoupit k prodloužení parkovacích hodin na 24 hodin denně. Řidiči zde mohou v klidu zaparkovat a počkat na přílet svých blízkých. Aktuální informace o odletech a příletech mohou sledovat na informační tabuli umístěné v nákupním centru nebo živě přímo z vyhlídkové terasy. Přílet letadla nebo výjezd zavazadel mohou rovněž kontrolovat na webových stránkách letiště, kde si také mohou zadat notifikace o stavu letu prostřednictvím e-mailu či SMS.

„Na základě dobrých sousedských vztahů jsme společně s Letištěm Praha zrealizovali projekt Pick Up Parking, čímž chceme být nápomocni i samotným řidičům. Disponujeme parkovacími plochami s kapacitou až 2 400 parkovacích stání, máme k dispozici 50 míst pro dobíjení elektromobilů a jsme připraveni poskytnout řidičům zasloužený komfort,“ vysvětluje Jakub Dlouhý, Sales and Marketing Director POP Airport.

Řidiči mohou rovněž jako bonus využít voucher na extra slevu 10 procent z outletových cen v outletu POP, právem označovaným jako nejkrásnější nákupní centrum v České republice, a zpříjemnit si tak čekání. Veškeré informace naleznou návštěvníci na stránkách ZDE.

Další aktuální informace naleznete také na Twitteru Letiště ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

spalovací motory

Kéž by se vám podařilo zrušit zákaz spalovacích motorů, ale upřímně, věříte tomu, že se vám to podaří? Jak toho chcete docílit? Zatím to nevypadá, že by EU chtěla zákaz zrušit. Nejsou to z vaší strany jen plané sliby před volbami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: Přístupnost veřejných institucí stále pokulhává, ukázaly výzkumy

7:02 Ombudsman: Přístupnost veřejných institucí stále pokulhává, ukázaly výzkumy

Dva výzkumy veřejného ochránce práv ověřovaly přístupnost veřejných budov z pohledu stavebního práva…