Letiště Praha: Smartwings zahájily novou linku do francouzského Nice

05.07.2021 13:27

Letecká společnost Smartwings dnes zahájila provoz nového leteckého spojení z Prahy do francouzského města Nice. Přímým letem do proslulého letoviska Francouzské riviéry bude možné se Smartwings letět každý čtvrtek a neděli. Kromě Nice dnes Smartwings obnovily také lety do španělské Valencie (2x týdně). V současné době Smartwings létá z Prahy do 51 destinací a do dalších 14 destinací z Brna a Ostravy.

Letiště Praha: Smartwings zahájily novou linku do francouzského Nice
Foto: Archiv
Popisek: Letiště Praha - logo

Linka z Prahy do Nice bude provozována každý čtvrtek s pravidelným odletem v 8:00. Zpět z Nice do Prahy bude letadlo odlétat v 10:50 a na pražském letišti přistane ve 12:50. V neděli letový řád počítá s odletem z Prahy v 19:00. Z Nice pak letadlo odlétá ve 21:50 s plánovaným příletem do Prahy ve 23:50. Letenky do Nice si klienti mohou zakoupit na webových stránkách Smartwings a Českých aerolinií, a rovněž u prodejců letenek.

„Naše nabídka destinací i počet letů neustále narůstají. I přes stále se měnící epidemiologická opatření realizuje skupina Smartwings jen během tohoto týdne z českých letišť více než 300 letů do pěti desítek destinací,“ říká Peter Šujan, obchodní ředitel Smartwings.

„Nová letecká spojení otevírají další možnosti také pro příjezdový cestovní ruch. Nová linka společnosti Smartwings Praha – Nice bude bezesporu zajímavá nejen pro české cestující, ale i pro francouzské turisty, kteří opět mohou navštívit i naši metropoli během prázdnin,“ říká Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Anketa

Měla by mít Česká republika na Evropské radě i nadále právo veta?

99%
0%
hlasovalo: 13798 lidí

Smartwings provozují letecká spojení z Prahy do 51 destinací v Řecku, Španělsku, Itálii, Francii, Portugalsku, Bulharsku, Chorvatsku, Izraeli, Egyptě, Turecku, Albánii, Tunisku, na Kapverdách, ve Velké Británii a Rusku. Z Brna a Ostravy nabízí Smartwings lety do 14 destinací v Řecku, Bulharsku, Egyptě, Turecku, Tunisku a Španělsku. Například jen do Řecka Smartwings z České republiky vypravují více než 90 letů týdně. Dalších 39 letů míří každý týden do turisticky oblíbených destinací v Bulharsku. Široký výběr destinací Smartwings nabízejí také ve Španělsku (Málaga, Valencie, Mallorca, Menorca, Murcia, Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote) nebo Itálie (Olbia, Cagliari, Katánie, Lamezia Terme, Neapol).

Rozšiřování destinací i navyšování frekvencí letů se nadále odvíjí od vývoje epidemiologické situace v jednotlivých zemích a uvolňování cestovních opatření. Smartwings nabízí klientům u všech stávajících a nových individuálních rezervací možnost změnu termínu bez poplatku do 31. 12. 2021. Klienti mají také možnost si současně s letenkou zakoupit na webových stránkách Smartwings cestovní pojištění, které kryje případy onemocnění COVID-19.

Na palubách letadel Smartwings Group platí přísná hygienická opatření. Interiér letadel prochází před a po každém letu důkladnou dezinfekcí. Letadla jsou vybavena vzduchovými filtry HEPA, které zachytí 99,97 % virů a bakterií. Vstup na paluby letadel skupiny Smartwings je možný jen s ochranou úst a nosu.

Lety Smartwings provozují nejen z letišť v ČR, ale také ze svých základen v Polsku, Francii, Maďarsku, na Slovensku a Kanárských ostrovech.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ číslo týdne: 952,4 milionů Kč

7:29 ČEZ číslo týdne: 952,4 milionů Kč

952,4 milionů Kč investovala v 2021 Skupina ČEZ do projektů výzkumu, vývoje a inovací.