Letiště Praha: Ukrajinský dopravce SkyUp Airlines zahajuje provoz letů mezi Prahou a Kyjevem

26.09.2021 18:23

Ukrajinská letecká společnost SkyUp Airlines vypravila svůj první let z Kyjeva do Prahy. V tuto chvíli bude dopravce provozovat tři spoje týdně, vždy v úterý, ve čtvrtek a v neděli.

Letiště Praha: Ukrajinský dopravce SkyUp Airlines zahajuje provoz letů mezi Prahou a Kyjevem
Foto: Archiv
Popisek: Letiště Praha - logo

Vhodně zvolené časy letů umožňují využití spojení jak pro turistické účely, tak pro služební cesty. Dopravce v budoucnu plánuje navýšit počet frekvencí na lince. 

Anketa

Byla Angela Merkelová přínosem pro Evropu?

13%
80%
hlasovalo: 16959 lidí

„Jsme rádi, že se naše letadla konečně vrací do Prahy. Před pandemií jsme provozovali lety ze Lvova a Charkova a nyní spouštíme novou linku z Kyjeva. Pro naši leteckou společnost jde o významnou destinaci a jsme rádi, že můžeme cestujícím nabídnout i výhodné podmínky v podobě časů odletů, flexibilních tarifů a doplňkových služeb. Děláme vše pro to, aby byla každá cesta do Kyjeva pro české turisty a podnikatele co nejkomfortnější,“ řekl Dmytro Seroukhov, generální ředitel SkyUp Airlines, a dodal: „Rovněž chceme vyjádřit srdečné díky Velvyslanectví Ukrajiny v České republice za plodnou spolupráci. Vážíme si jak vaší pomoci při organizování loňských repatriačních letů, tak stálé a spolehlivé informační podpory.“

Podnikatelské a dovolenkové destinace

Ukrajina a Česká republika jsou důležitými obchodními partnery a vzájemná spolupráce mezi oběma zeměmi posiluje. Podle údajů Velvyslanectví Ukrajiny v České republice se Ukrajina v roce 2020 umístila na 22. místě mezi zahraničními obchodními partnery České republiky. Letos se očekává ještě vyšší ekonomická výkonnost, přičemž otevřené hranice a přímé lety k tomuto trendu významně přispívají. Mezi zeměmi byla rovněž uzavřena mezivládní dohoda o podpoře a vzájemné ochraně investic, díky níž jsou obchodní vztahy transparentní.

Kyjev, hlavní město Ukrajiny, je městem s historií delší než 1 500 let. V současné době ve městě žije několik milionů obyvatel. Kyjev turistům nabízí mnoho atrakcí od muzeí a historických budov po zábavní centra, krajinné parky a mohutnou řeku Dněpr. Město má vybudované dobré spojení se všemi ukrajinskými regiony, které umožňuje dostat se z Kyjeva do kteréhokoli místa v zemi – od Karpat na západě po Černé moře na jihu.

Z ukrajinského hlavního města se také cestující snadno dostanou do různých částí světa. Se společností SkyUp můžete objevovat Zanzibar, Almaty nebo Taškent. Časy navazujících letů jsou upraveny tak, aby byl přestup bezproblémový.

Letenky jsou k dispozici na webových stránkách dopravce skyup.aero:

Praha – Kyjev od 49 EUR*

Kyjev – Praha od  49 EUR*

O společnosti SkyUp Airlines

SkyUp Airlines je soukromý ukrajinský letecký dopravce. Funguje v rámci hybridního modelu, kdy nabízí jak charterové, tak pravidelné lety.

Jeho síť leteckých spojení zahrnuje více než 60 mezinárodních destinací, obsluhovaných z Kyjeva a velkých ukrajinských měst, a pokrývá Evropu, severní Afriku, Kavkaz a střední Asii.

Flotila dopravce čítá 14 středně traťových letadel Boeing 737 s průměrným věkem 12 let. Společnost školí vlastní letecký personál. Od března 2020 pracuje na rozvoji sekce nákladní dopravy.

Podle informací Státní letecké služby Ukrajiny je dopravce v segmentu osobní letecké dopravy jedním z pěti největších subjektů v zemi. Podle tempa růstu sítě provozovaných spojení v letech 2018–2019 se SkyUp Airlines stala jednou z nejdynamičtějších leteckých společností v Evropě uvedených v oběžníku The Anker Report.

SkyUp Airlines nabízí cestujícím flexibilní tarify Basic, Standard a Flex a také širokou škálu doplňkových služeb. SkyUp Airlines také nabízí speciální menu složené z pokrmů, které vznikly ve spolupráci s přední mezinárodní cateringovou společností a chutnají stejně jako ve vybrané restauraci.

V blízké budoucnosti plánuje SkyUp Airlines zahájit provoz letů na tzv. city breaks ve městě Kyjev. Jen pár kliknutími si cestující budou moci zarezervovat letenky i hotel přímo na webových stránkách letecké společnosti a vyrazit za novými zážitky a inspirací.

Pravidla pro vstup na Ukrajinu

Všichni cizí státní příslušníci a držitelé povolení k přechodnému pobytu na Ukrajině musí mít potvrzení o sjednaném pojištění vydané pojišťovnou registrovanou na Ukrajině, které pokrývá náklady spojené s léčbou nemoci COVID-19 či tzv. pozorováním lékaři. Potvrzení musí být platné po celou dobu pobytu na Ukrajině.

Dále je pro povolení k překročení hranice vyžadován alespoň jeden z následujících dokumentů:

Potvrzení o aplikování jedné nebo více dávek nouzové vakcíny proti koronaviru ze seznamu látek schválených pro tyto účely Světovou zdravotnickou organizací;

Negativní výsledek PCR testu nebo rychlého antigenního testu na přítomnost SARS-CoV-2 provedený maximálně 72 hodin před vstupem do země. V tomto případě je zároveň nutné nainstalovat si mobilní aplikaci Vdoma (doma) pro monitoring povinné samoizolace. Ta není povinná, pokud cestující do 72 hodin po příjezdu absolvuje PCR nebo rychlý antigenní test s negativním výsledkem.

Výše uvedená opatření se nevztahují na děti mladší 12 let. Povinnost samoizolace se dále nevztahuje na neočkované osoby, které vstupují na Ukrajinu z důvodu tranzitu a mají u sebe doklad potvrzující jejich odjezd do 48 hodin od vstupu. Tito cestující si nemusí instalovat aplikaci Vdoma (doma).

Abyste předešli komplikacím z důvodu neznalosti vstupních podmínek, doporučujeme vždy zkontrolovat aktuální pravidla vstupu na webu Visit.Ukraine. Cestujte bezpečně a objevujte svět se SkyUp Airlines.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČOI nařídila stáhnout z trhu nebezpečný bateriový zvonek

10:59 ČOI nařídila stáhnout z trhu nebezpečný bateriový zvonek

Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je v nabídce bateriový zvonek, který může zna…