Letiště Praha: Známý letec oslavil přistání na tisícovce letišť po celém světě

26.03.2022 14:02 | Tisková zpráva

Český rekord na pražském letišti

Letiště Praha: Známý letec oslavil přistání na tisícovce letišť po celém světě
Foto: Archiv
Popisek: Letiště Praha - logo

Známý český letec Jiří Pruša oslavil na Letišti Václava Havla Praha český rekord dosažení přistání na 1000 letištích po celém světě. 

Anketa

Má NATO vyslat na Ukrajinu mírové sbory?

2%
97%
hlasovalo: 26373 lidí
Od roku 2007, kdy začal počet letišť zaznamenávat, poznal různé přistávací plochy od USA přes Afriku a Evropu po Austrálii a Nový Zéland. Dnes symbolicky přistál na domovské přistávací ploše se svým novým ultralehkým letadlem Shark, které je dnes ve své kategorii jedním z nejrychlejších na světě.

„Do výkonu bylo vždy jen jednou započítáno každé nové letiště nebo přistávací dráha. Počet letišť a ploch byl věrohodně doložen záznamy v pilotním deníku a u většiny z nich i fotografiemi,“ říká Jiří Pruša.

Na domovském letišti známého letce přivítal i Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha. „Děkuji Jirkovi za jeho popularizaci letectví a gratuluji k tak výjimečnému výkonu. Do další tisícovky mu přeji, aby šlo o samá šťastná přistání,“ říká Jiří Pos.

Jiří Pruša se velkou část profesního života věnoval a věnuje letecké dopravě a cestovnímu ruchu. Po studiu pracoval v ČSA, následně v mezinárodní organizaci IATA v Ženevě, pak se vrátil do ČSA jako viceprezident pro marketing a poté založil firmu, která se věnuje prodeji letenek. Aktuálně se letectví věnuje nejen profesně, ale také jako své životní vášni. Kromě toho připravuje knihy i specializovaný magazín o létání Flying revue. V letech 2009 – 2020 podnikl letecké expedice po celém světě. V roce 2018 měl zápis do knihy rekordů ČR za počet prvopřistání (500 letišť). O čtyři roky později tento počet zdvojnásobil.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Jste snad jediný politik, co se o případ od začátku zajímá

Nová Sněmovna by měla opět zřídit vyšetřovací komisi k Bečvě. Ne aby zasahovala do vyšetřování, ale aby zajistila, že nebude ovlivňováno politicky,“ řekl Petr Gazdík. Ptám se Vás, jaké kompetence k tomu něco zjišťovat a zajišťovat sněmovna má? A kdo myslíte, že má z politiků zájem vyšetřování ovlivn...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo životního prostředí: Federace EUROPARC ocenila české národní parky

22:33 Ministerstvo životního prostředí: Federace EUROPARC ocenila české národní parky

Na mezinárodní konferenci panevropské Federace chráněných území Evropy EUROPARC v rakouském Pamhagen…