Letiště Praha otevírá nové Operační centrum pro kybernetickou bezpečnost

02.10.2020 20:29 | Zprávy

Jedno z nejmodernějších a technicky nejvyspělejších pracovišť kybernetické bezpečnosti v České republice otevřelo Letiště Praha.

Letiště Praha otevírá nové Operační centrum pro kybernetickou bezpečnost
Foto: Archiv
Popisek: Letiště Praha - logo

Nové Operační centrum pro kybernetickou bezpečnost (Cyber Security Operational Center, CSOC) má především posílit ochranu strategické infrastruktury největšího mezinárodního letiště v ČR před kybernetickými útoky a zamezit zneužití letištních informačních systémů. Centrum je v provozu 24 hodin denně, během kterých provádí kompletní monitoring interních IT systémů a veškerých prováděných operací s cílem včas detekovat hrozby a zajistit okamžitou odpovídající reakci. Ročně Letiště Praha investuje do ochrany svých kritických informačních systémů 40 milionů Kč, a to včetně nákupu a provozu technologií a personálních nákladů.

„Bezpečnost cestujících a celého leteckého provozu je naší naprostou prioritou. Ohrožení důležitých informačních systémů letiště může vést k vážnému narušení provozu s dopadem na zaměstnance i cestující. Z toho důvodu věnujeme kybernetické bezpečnosti obzvláště velkou pozornost. V případě nového operačního centra jsme se proto rozhodli nevyužít služeb externích subjektů, ale vybudovat své vlastní vysoce specializované pracoviště s desítkou interních informačních analytiků a odborníků na kybernetickou bezpečnost. Díky personálnímu zajištění, špičkovému technickému vybavení, nastaveným procesům zabezpečení a používaným detekčním a prevenčním nástrojům patří Operační centrum pro kybernetickou bezpečnost Letiště Praha k nejvyspělejším pracovištím svého druhu v celé České republice,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

22:33 MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

Shodit mediální nálepky, představit se tváří v tvář a jasně deklarovat, že základem nové etapy resor…