Letiště Praha rozšiřuje nabídku letů a vylepšuje služby, cílem je podpořit zájem o cestovní ruch

14.02.2024 13:21 | Tisková zpráva

Cestovní ruch v Česku se pořád ještě v plné síle nevrátil na předcovidovou úroveň. Zatímco dříve k nám mířily davy zahraničních turistů z Asie, USA a vzdálenějších destinací, nyní polovinu hostů tvoří Češi, dále Němci, Slováci a Poláci, tedy hosté ze střední Evropy. Významnou pomocí by mohlo být rozšíření nabídky letů o další destinace, postupné přidávání spojů, a zároveň také vylepšování služeb v rámci areálu Letiště Václava Havla Praha.

Letiště Praha rozšiřuje nabídku letů a vylepšuje služby, cílem je podpořit zájem o cestovní ruch
Foto: Archiv
Popisek: Letiště Praha - logo

O novinkách, které se v nejbližších měsících připravují, promluvili zástupci společnosti Letiště Praha na tiskové konferenci, kde zároveň došlo k podpisu strategické smlouvy o spolupráci s největší českou hotelovou sítí Czech Inn Hotels.

V hotelu The Grand Mark Prague se v první polovině února uskutečnila tisková konference, která byla zaměřená především na představení změn, které čekají Letiště Praha v následujících měsících. Výkonný ředitel rozvoje leteckého obchodu Jiří Vyskoč představil novinky v letním letovém řádu. Nabídka spojení se rozšíří až na 165 destinací a 67 leteckých dopravců. Půjde o destinace jako např. Astana v Kazachstánu, Kišiněv v Moldavsku, estonský Tallin, Poznaň v Polsku nebo tři nové italské lokality.

Anketa

Má Evropa přejít na válečnou ekonomiku, aby se ubránila Rusku?

6%
93%
hlasovalo: 45597 lidí

Dalším záměrem Letiště Praha je potom podle Jiřího Vyskoče posílit počet přímých spojení ze vzdálenějších destinací. „Naším cílem ještě pro letošní rok jsou spoje do Číny, Káhiry nebo Gruzie. Ovšem plánujeme také zvýšit provoz na více než 30 linkách a navýšit další kapacity. Zaměřit se chceme hlavně na dopravu pro bonitní klientelu, o kterou má Česká republika největší zájem nejenom v oblasti turistického ruchu, ale také obchodu,“ vysvětlil Vyskoč.

Tématem tiskové konference byla také taxislužba na letišti a zkušenosti se společností Uber, která se stala v loňském roce oficiálním taxi operátorem na Letiště Václava Havla Praha. „Za nejdůležitější benefity této spolupráce považujeme rychlou dostupnost a dopředu garantovanou konečnou cenu jízdy, která se nemění v průběhu cesty ani pokud například nastane nečekaná dopravní situace. Za poslední měsíce jsme zaznamenali pouze 20 stížností, které souvisely především s dostupností služby na jejím začátku, takže z našeho pohledu se tato spolupráce povedla,“ uvedla tisková mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková.

Dobrou zprávou je také rozšíření gastro služeb. Na letišti postupně vznikne celkem 14 nových restauračních zařízení, které budou reprezentovat 11 gastronomických konceptů.

Spolupráce mezi společností Czech Inn Hotels a Letištěm Praha spočívá ve vylepšování služeb a podpoře cestovního ruchu. Hotelová síť Czech Inn Hotels je dominantním ubytovatelem v hlavním městě (téměř 1,5 milionu hostů v roce 2023), kam turisté ze zahraničí míří nejčastěji.

„Podle našich dat sledujeme národnosti hostů, které Prahu nejčastěji navštěvují, a proto vidíme oproti době před covidem velký pokles hostů ze vzdálenějších destinací. Rozšíření nabídky letů i linky do nových lokalit mohou této situaci významně pomoci. Naše síť v současnosti expanduje do dalších zemí, jako je například Gruzie, takže velmi vnímáme, jak důležitá je role letiště pro cestovní ruch země,“ říká majitel Czech Inn Hotels Jaroslav Svoboda, a dodává: „Posledním úkolem, který se dlouhodobě nedaří dokončit, je přímé vlakové spojení mezi centrem Prahy a letištěm. To je pořád naše slabina,“ uzavírá hoteliér.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Můžete definovat, co je dezinformace?

Všichni o nich mluví, ale co to přesně je? Třeba za covidu jsme byly svědky toho, jak se měnilo, co je pravda a co dezinformace

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Závadné maso se ke spotřebitelům nedostalo

16:05 Celní správa: Závadné maso se ke spotřebitelům nedostalo

Téměř půl tuny drůbežího masa a mořských plodů přepravovaných v nevhodných podmínkách objevili ústeč…