Letiště Praha splnilo pětiletý cíl z oblasti ochrany klimatu a vlivu na životní prostředí

15.12.2017 9:16 | Zprávy

Letišti Praha se v tomto roce podařilo splnit cíl, který si stanovilo v roce 2012, a to postupně snižovat svoji uhlíkovou stopu se záměrem dosáhnout 9% pokles oproti roku 2009. Za jasně měřitelné výsledky a za snahy zapojit partnery letiště do společného úsilí omezit množství skleníkových plynu z jejich provozu, bylo Letiště Praha oceněno certifikátem 3. úrovně inciativy Airport Carbon Accreditation.

Letiště Praha splnilo pětiletý cíl z oblasti ochrany klimatu a vlivu na životní prostředí
Foto: Archiv
Popisek: Letiště Praha - logo

Hlavním cílem programu Airport Carbon Accreditation je podpořit provozovatele letišť v jejich snahách snižovat emise skleníkových plynů vznikajících z různých letištních činností. Program nyní sdružuje 207 letišť po celém světě, která každoročně mapují svoji uhlíkovou stopu a realizují postupy k jejímu snížení. Uhlíková stopa představuje množství vypuštěných skleníkových plynů přepočtených na oxid uhličitý (CO2).

Ne všechna letiště jsou ve snaze omezit emise skleníkových plynů stejně aktivní. Proto je program Airport Carbon Accreditation rozdělen na 4 úrovně od samotného mapování uhlíkové stopy, přes její snižování (redukci emisí), zapojení partnerů v rámci optimalizace až po neutrální stav - nulovou uhlíkovou stopu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Reparace

Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ASO: První kolektivní smlouva vyššího stupně na rok 2026 byla podepsána

22:03 ASO: První kolektivní smlouva vyššího stupně na rok 2026 byla podepsána

Po nepříliš dlouhém, ale o to intenzivnějším vyjednávání byla d19. prosince 2025 podepsána kolektivn…