Letiště Praha znovuotevřelo vyhlídkový val u obce Kněževes

11.01.2019 17:30 | Zprávy

Letiště Praha otevřelo nový val určený pro pozorování letadel, který se nachází u obce Kněževes. Původní val musel být v květnu loňského roku zrušen, jelikož bránil stavbě produktovodu leteckých pohonných hmot a plánovanému rozšíření perimetru letiště. Nový val je vyšší o téměř dva metry a oproti původnímu byl posunut o 51 metrů dále od přistávací dráhy.

Letiště Praha znovuotevřelo vyhlídkový val u obce Kněževes
Foto: Archiv
Popisek: Letiště Praha - logo

Val v Kněževsi byl oblíbeným místem pro pozorování letadel a scházeli se na něm fotografové, letečtí fandové, ale i turisté a rodiny s dětmi. Z důvodu rostoucího leteckého provozu je však Letiště Praha nuceno zvyšovat svoje kapacity, což vyžaduje i stavební úpravy. Strategickou stavbou z pohledu budoucího rozvoje letiště je i nový produktovod leteckých pohonných hmot a depo autocisteren. Právě nově vznikajícímu produktovodu musel původní kněževeský val ustoupit.

Po téměř devíti měsících vznikl v blízkosti původní plošiny val nový. Je vysoký 4,5 metru a tvoří ho zemina o objemu 735 m3 (objem zeminy v původním valu byl 465 m3). Návštěvníci se k němu dostanou po nezpevněné štěrkové cestě, která vede od přilehlé komunikace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Proč jste se rozhodl kandidovat na poslední chvíli?

Co vás k tomu přimělo? A proč jste nekandidoval na předsedu? Je vůbec zvláštní, že byl na předsedu jen jeden kandidát, nemyslíte? Nesvědčí to dost o tom, že na tom nejste dobře, o čemž svědčí i vaše oslabení ve volbách a celkové preference, podle níž byste ve sněmovně bez ODS vůbec nebyli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Bez zásadní změny stavební legislativy nepůjde Česko restartovat

13:21 Hospodářská komora: Bez zásadní změny stavební legislativy nepůjde Česko restartovat

Přebujelá byrokracie, komplikovanost stavebního řízení a nefunkční povolovací systém zbytečně dusí č…