Letiště VH: Příjemné prostředí a snadná orientace - novinky v Terminálu 1

9. 6. 2013 16:15

Na Letišti Václava Havla Praha dnes byly slavnostně představeny novinky, které povedou ke zvýšení komfortu cestování v Terminálu 1. Pro pasažéry jsou připraveny nové přepážky, informační stánky, či navigační tabule.

Letiště VH: Příjemné prostředí a snadná orientace - novinky v Terminálu 1
Foto: Archiv
Popisek: Letiště Praha - logo
Jednou z priorit vedení Letiště Praha je trvalé zlepšování produktů a služeb pro cestující a obchodní partnery. „V letošním roce se soustředíme především na rozsáhlejší změny v prostoru Terminálu 1, který je v současné podobě v provozu od roku 1997, a tak jeho oživení považuji z hlediska cestující veřejnosti za potřebné,“ upřesňuje Jiří Pos, ředitel Letiště Praha.
 
Mezi nejdůležitější změny patří nová transferová přepážka v Terminálu 1. Prostor v moderním nadčasovém designu o velikosti 200 m2, který působí velmi vzdušně a světle, poskytuje dvanáct pracovních pozic pro pracovníky společností Czech Airlines Handling, Menzies Aviation a Czech Ground Handling. Hned vedle transferové přepážky je také umístěn informační stánek. Další novinkou je společné prodejní místo leteckých dopravců z aliance SkyTeam, tedy Českých aerolinií, Aeroflotu, Delta Air Lines a Korean Air, zahrnující osm pracovních pozic, situované ve veřejné části Terminálu 1.
 
Významným krokem je výměna navigačních tabulí v Terminálu 1, spojovacím objektu a postupně i v Terminálu 2. Letiště Praha provedlo důkladnou analýzu stávajícího stavu a rozhodlo o nahrazení původních tabulí novými, které jsou lépe viditelné a výrazně přehlednější. Navíc jsou opatřeny LED osvětlením, a tak jejich provoz přinese značné provozní úspory. Navigační tabule jsou opatřeny nápisy v angličtině, češtině, ruštině a korejštině.
 
V rámci zkvalitnění péče o cestující i další návštěvníky letiště byly otevřeny nové informační stánky, které díky svému architektonickému řešení působí jako velmi otevřený, přístupný a vstřícný prostor, v němž zájemce dostane veškeré potřebné informace.
 
Mezi další připravované inovace patří nová celní kancelář TAX REFUND v odletové hale Terminálu 1, společná informační přepážka Dopravního podniku hl. města Prahy, Českých drah, Pražské informační služby a agentury CzechTourism, nebo oddělení vstupů do pasové kontroly při vycházení z Terminálu 1.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil ve zjednodušené proceduře tři spojení soutěžitelů

22:45 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil ve zjednodušené proceduře tři spojení soutěžitelů

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil v minulých dnech ve zjednodušené proceduře tři spojení …