Liberecký kraj: Arriva zlepšuje své služby, kraj přesto na sankcích trvá

02.01.2020 20:33 | Zprávy

Po dnešním jednání hejtmana Martina Půty a náměstka Jana Svitáka s generálním ředitelem společnosti Arriva Danielem Adamkou přiznal dopravce své pochybení v prvních dnech provozu na železnicích v regionu. Liberecký kraj bude požadovat za nedodržování smlouvy sankce, k jejichž vyčíslení dojde v polovině ledna letošního roku. V posledních dnech však Arriva své služby zlepšuje. V týdnu od 30. prosince 2019 dojelo na čas více než 95 % vlaků a průměrné zpoždění činilo 1 minutu a 58 vteřin. Od 15. ledna 2020 bude navíc ve vozech nový odbavovací systém.

Liberecký kraj: Arriva zlepšuje své služby, kraj přesto na sankcích trvá
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj

„Představoval jsem si klidnější konec loňského roku. Namísto toho jsme museli řešit nedostatky v provozu vlaků společnosti Arriva. Nicméně jsem rád, že se je daří postupně odstraňovat a v brzké době se lidé dočkají mnohem pohodlnějšího cestování po našem kraji. Sankce dle smlouvy však za první dny provozu požadovat budeme. Konkrétní čísla budou známa letos v lednu,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Mezi nejvýraznější problémy nového dopravce patřily zejména nedostatky v odbavování cestujících, nevyhovující používání karet IDOL či německé nápisy na vozech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Marie Pošarová byl položen dotaz

Energie

Jaký je váš plán, jak zajistit naši energetickou soběstačnost a bezpečnost? Jak podle vás čelit těm výkyvům cen, které jsou opravdu čím dál častější a mají dopady na všechny z nás?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Tržby v?kultuře v roce 2024 dosáhly 320 miliard

20:14 ČSÚ: Tržby v?kultuře v roce 2024 dosáhly 320 miliard

Tržby za vlastní výkony v oblasti kultury v roce 2024 meziročně vzrostly o 12 % na 320 miliard korun…