Liberecký kraj: Generální konference Mezinárodní rady muzeí se uskuteční v České republice. Její účastníci navštíví i náš region

19.08.2022 18:23 | Tisková zpráva

Výkonná rada Mezinárodní rady muzeí vybrala Prahu jako hostitelské místo pro pořádání 26. Generální konference ICOM (International Council of Museums), která se uskuteční od 20. do 28. srpna.

Liberecký kraj: Generální konference Mezinárodní rady muzeí se uskuteční v České republice. Její účastníci navštíví i náš region
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj

Poslední den se uskuteční 40 exkurzí po celé České republice. Členové zavítají i do Severočeského muzea v Liberci a Oblastní galerie Liberec. 

Anketa

Půjdete volit do Senátu?

hlasovalo: 14763 lidí

„Máme příležitost představit v rámci konference naše muzeum a galerii odborníkům z různých částí světa. Vnímáme ji jako další možnost, jak dát do světa vědět o tom, co je u nás mimořádné. V kombinaci s Muzeem skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, našimi skláři a Fakultou umění a architektury se bude jednat o bohatý program, který jistě ocení,“ říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Mezinárodní rada muzeí v současnosti sdružuje téměř 49 000 profesionálů ze 142 zemí a regionů světa, sdružených ve 118 národních výborech. Kromě toho zaštiťuje také 6 nadnárodních aliancí a 32 mezinárodních výborů, které jsou určeny různým muzejním specializacím.

V Severočeském muzeu se uskuteční diskuse členů ICOM s architekty obou muzejních budov o možných přístupech k architektuře muzea nebo interaktivní přednáška o různých přístupech k zobrazování moderní historie v muzejní expozici.

V galerii na účastníky konference čeká multimediální umělecký workshop, uspořádaný ve spolupráci s Fakultou umění a architektury či přednáška o problematice restitucí a artefaktech ukradených během 2. světové války. 

Ve dnech 26. a 27. 8. navštíví odborníci také mimo jiné sklárny Harrachov, Rautis, Crystalex a Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Hliník se odstěhoval do kovošrotu

22:16 ÚZSVM: Hliník se odstěhoval do kovošrotu

Středočeskému ÚZSVM připadl v trestním řízení s výrobcem a distributorem pervitinu různorodý majetek…