Liberecký kraj: Již tuto sobotu se uskuteční Krajské dožínky

31.08.2022 10:20 | Tisková zpráva

Poděkování Zemi za její dary, oslavy úrody a zábava. Již tuto sobotu 3. září se uskuteční Krajské dožínky ve Frýdlantu. V moderní době jsou dožínky představovány jako den plný hudby a zajímavého programu. Avšak ani tradice nebudou opomenuty. Celý hlavní program Krajských dožínek Libereckého kraje proto zahájí dožínkový průvod, který projde z frýdlantského zámku městem ke kostelu Nalezení sv. Kříže, kde se uskuteční děkovná bohoslužba.

Liberecký kraj: Již tuto sobotu se uskuteční Krajské dožínky
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj

„Návštěvníci dožínek budou mít jedinečnou šanci poznat regionální výrobce na jednom místě. Náměstí T. G. Masaryka se totiž zaplní více než třiceti stánky plnými regionálních dobrot,“ uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.

Na akci se mimo jiné bude prezentovat i projekt Liberecký kraj sobě. Ten prostřednictvím cílených marketingových aktivit rozšiřuje povědomí o regionálních výrobcích a tradičních řemeslech nejen mezi místní obyvatele. Na webu ZDE je k nahlédnutí již bez mála tři sta regionálních producentů z celého kraje.

„S řadou regionálních výrobců, které projekt Liberecký kraj sobě podporuje, bude možné setkat se přímo na dožínkách ve Frýdlantu. Pro děti je připravená také hra Mlsná taška. Zatímco se rodiče budou moci v klidu seznámit s oceněnými výrobky soutěže Výrobek roku, děti budou pomyslně nakupovat do „mlsných tašek“ a ve stánku Liberecký kraj sobě – Zdravý Liberecký kraj získají odměnu,“ doplnil Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

V zámeckém parku nedaleko náměstí bude možné navštívit výstavu hospodářských strojů a zvířat, která je v režii Střední školy hospodářské a lesnické, díky které vznikla i dožínková výzdoba. Více o škole, její činnosti a jejích produktech si mohou zájemci poslechnout v podcastu Hlavou, srdcem i rukama, který v rámci projektu Liberecký kraj sobě přináší rozhovory s regionálními tvůrci, umělci a podnikateli.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

To máte podloženo čím?

,,Firmy u nás stále poptávají násobně více lidí než chtějí propustit a to plánují i do budoucna." Podle všeho totiž fimy krachují nebo sou činnost přesouvají jinam, kde mají lepší podmínky - třeba v Německu, kde je levnjěší energie.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Česko má první trať s výhradním provozem vlaků pod systémem ETCS

13:32 Správa železnic: Česko má první trať s výhradním provozem vlaků pod systémem ETCS

Správa železnic dokončila modernizaci a elektrizaci vytížené regionální trati Olomouc – Uničov. Jde …