Liberecký kraj: Krajská záchranka má nového ředitele

1. 12. 2017 16:34

Zdravotnickou záchrannou službu Libereckého kraje vede od pátku 1. prosince 2017 nový ředitel. Náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví MUDr. Přemysl Sobotka dnes dopoledne na ředitelství organizace předal MUDr. Luďkovi Kramářovi jmenovací list. Vedení kraje i záchranné služby chce mezi sebou více komunikovat.

Liberecký kraj: Krajská záchranka má nového ředitele
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Budova Krajského úřadu LK v Liberci
reklama

„Pojďme z naší záchranky udělat tu nejlepší v republice,“ uvedl s nadšením při jmenování do funkce nový ředitel MUDr. Luděk Kramář. Podle jeho slov chce jasně ukotvit postavení záchranné služby v rámci IZS.

Nový ředitel musí podle úkolu od rady kraje do konce února připravit základní strategii zdravotnické záchranné služby. „Strategie musí zahrnovat, jak chce doktor Kramář záchranku vést, co chce dělat a pak to samozřejmě musí splnit,“ říká náměstek Přemysl Sobotka. Podle něj je potřeba zlepšit komunikaci. „Věřím, že to bude nový pan ředitel ctít. My ho nebudeme řídit, ale on nás musí informovat o tom, kde je nějaký problém, co je potřeba, protože prakticky všechna výběrová řízená musíme zajišťovat my jako kraj. Předtím ta komunikace bohužel vázla. Také chci poděkovat panu doktorovi Lejskovi, který odchází z přechodné funkce ředitele, právě za to, že se podařilo prohloubit spolupráci s krajem a že jsme se dnes dostali k tomu, že konečně jednáme jako partneři,“ dodává náměstek.

Liberecký kraj chce postupně zrekonstruovat výjezdová stanoviště zdravotnické záchranné služby. „Máme rozeběhlou Rokytnici nad Jizerou, rekonstruují se Doksy, ale v tuto chvíli je nejbolavějším místem Liberec. Tady chceme záchranku dostat pod jednu střechu. Nyní vytipováváme vhodnou lokalitu, zatím je tedy vše ve fázi hledání,“ uzavřel náměstek Přemysl Sobotka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČOI: Kontrola varných desek odhalila u většiny typů nedostatky

22:39 ČOI: Kontrola varných desek odhalila u většiny typů nedostatky

Česká obchodní inspekce kontrolovala vestavné plynové varné desky. V českých domácnostech, kde jsou …