Liberecký kraj: Nejlepší Památku roku 2018 můžete nominovat do konce dubna

09.04.2019 14:32

Už jen do 30. dubna můžete nominovat stavby do soutěže Památka roku 2018 Libereckého kraje. Cílem klání, které Liberecký kraj pořádá poprvé, je ocenit nejlepší obnovu nemovité kulturní památky.

Liberecký kraj: Nejlepší Památku roku 2018 můžete nominovat do konce dubna
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj
reklama

Podmínkou účasti v soutěži je dokončení obnovy nemovité kulturní památky v kalendářním roce nebo etapě obnovy a zároveň musí být dodržen minimální vlastní podíl vlastníka na obnově ve výši 50.000 korun.

„Touto soutěží chceme ukázat příklady kvalitních obnov památek v našem kraji. Vážím si všech, kteří se do rekonstrukce památky pustí. I když je památka v soukromých rukou, zachraňují ji pro nás všechny. Často není snadné vyhovět opodstatněným požadavkům památkářů, ale řada zdařilých rekonstrukcí ukazuje, že výsledky stojí za to úsilí,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Zájemci mohou přihlásit jednotlivé památky do soutěže e-mailem, a to prostřednictvím formuláře, který je společně s podrobnými pravidly k dispozici na internetových stránkách ZDE.

Vítězná památka bude opatřena trvalou pamětní deskou a jejího vlastníka čeká finanční odměna ve výši 50.000 korun.

O nejlepší památce rozhodne odborná porota, ve které zasednou odborníci zabývající se památkovou péčí. Hodnotit budou kvalitu projektu obnovy a jeho citlivost vůči kulturní památce a provedení obnovy. Zaměří se na kvalitu stavebních prací, šetrnost postupu obnovy nebo provedení odborných prací, jako je restaurátorství, archeologie či výtvarné ztvárnění. V rámci hodnocení bude také zohledněna záchrana památky z havarijního stavu, který nezpůsobil vlastník dlouhodobým nezájmem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic: Koridorový úsek z Velimi do Poříčan čeká rekonstrukce

18:47 Správa železnic: Koridorový úsek z Velimi do Poříčan čeká rekonstrukce

Správa železnic vybrala zhotovitele rekonstrukce traťového úseku z Velimi do Poříčan, který patří me…