Liberecký kraj: Nevyhovující budovy českolipské zdravotnické záchranné služby půjdou k zemi

21.04.2022 17:56 | Tisková zpráva

Krajští radní vybrali firmu, která odstraní objekty Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje v areálu českolipské nemocnice. Vítězem je firma PB SCOM s.r.o. za nabídkovou cenu 3.165.467,94 korun.

Liberecký kraj: Nevyhovující budovy českolipské zdravotnické záchranné služby půjdou k zemi
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj

„Současné objekty již nevyhovují a jsou od roku 2018 nevyužívané. Vloni na podzim vítr poškodil dokonce část střechy a do jedné z budov začalo zatékat. I z těchto důvodů jsme rozhodli o demolici. Chtěl bych zdůraznit, že pro potenciální pacienty se samozřejmě nic nezmění, jelikož zdravotníci za nimi již pár let vyjíždějí z jiné funkční a vyhovující základny, která se také nachází v areálu českolipské nemocnice,“ uvedl člen rady kraje pro resort zdravotnictví Vladimír Richter.

Součástí demoličních prací je také odstranění nebezpečného odpadu – zdraví škodlivého azbestu. Firma zbourá veškeré prostory, které v minulosti sloužily českolipským zdravotníkům. Patří sem kromě dvou budov také garáže, převlékárny, umývárny a obývací místnosti.

Pokud všechno půjde podle plánu a brzy podepíše firma smlouvu s Libereckým krajem, začnou demoliční práce nejpozději koncem letošního května. Skončit mají po 75 dnech od převzetí staveniště.

„V půlce letošního srpna by tedy měly být objekty definitivně srovnány se zemí. Další plány s prostorem Liberecký kraj zatím nemá. Nicméně ho s nejvyšší pravděpodobností poskytneme k využití českolipské nemocnici. Vše ale ještě musí projednat orgány Libereckého kraje,“ uzavřel radní Vladimír Richter.

reklama

autor: Tisková zpráva

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

22:02 Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

Samice lva berberského, původem ze Zoo Hannover, přivedla 9. srpna na svět další mláďata; 1 samce a …