Liberecký kraj: Občanskému sdružení D.R.A.K. pomohl Harapes, sdružení pokřtí medvěda

30.05.2019 15:13

Tanečník a herec Vlastimil Harapes opět zavítal do libereckého občanského sdružení D.R.A.K., z.s., které pomáhá lidem s handicapem.

Liberecký kraj: Občanskému sdružení D.R.A.K. pomohl Harapes, sdružení pokřtí medvěda
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj
reklama

Namluvil doprovodné texty k filmu, který činnost Draku představuje a přibližuje. Snímek bude mít premiéru na akci nazvané D.R.A.K.ův den s medvědem aneb Život do vlastních rukou, která se v sídle sdružení v liberecké Oblačné ulici uskuteční ve čtvrtek 20. června.

„Vlastimil Harapes je naším dlouholetým patronem,“ uvedla za občanské sdružení terénní sociální pracovnice Lenka Bobvošová.

V úvodu červnové akce se navíc uskuteční křtiny medvěda – hračky, kterou zdravotně postižení v D.R.A.K.u vyrábějí. Do akce na jeho pojmenování se zapojily děti z 15 základních škol v Libereckém kraji, které kromě vymýšlení nejkrásnějšího jména medvěda současně malují. Medvěd slouží jako dětská hračka.

3. června si zástupci sdružení pojedou pro obrázky, 11. června pak zasedne komise, která vybere pro látkového medvěda jméno a vyhodnotí nejkrásnější dětské obrázky. Díla dětí budou vystavena na vernisáži v rámci křtu medvěda.

Záštitu nad akcí D.R.A.K.ův den s medvědem aneb Život do vlastních rukou převzal náměstek hejtmana pověřený řízením resortu sociálních věcí Pavel Svoboda.

„Velmi si vážím záslužné práce, kterou sdružení pro handicapované již řadu let vykonává. Věřím, že jejich textilní medvěd přinese radost mnoha dětem nejen v Libereckém kraji,“ uvedl Svoboda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Do kurzu základní přípravy nastoupilo i 388 nových studentů Univerzity obrany

17:56 Armáda ČR: Do kurzu základní přípravy nastoupilo i 388 nových studentů Univerzity obrany

V pondělí 10. srpna to před kasárny Dědice opět po týdnu vypadalo, jako by vyškovští pořádali Den ot…