Liberecký kraj: Obce mohou z Programu obnovy venkova čerpat přes 25 milionů

01.02.2022 9:15 | Tisková zpráva

Dotaci z rozpočtu ve výši přes 25 milionů korun rozdělí Liberecký kraj v rámci Programu obnovy venkova. Podpora je určena obcím a svazkům obcí. Vyhlášení programu i podmínek na svém posledním zasedání odsouhlasilo Zastupitelstvo Libereckého kraje. Žádosti budou přijímány do 16. března 2022.

Liberecký kraj: Obce mohou z Programu obnovy venkova čerpat přes 25 milionů
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj

„Účelem programu je obnova a údržba technické infrastruktury, venkovské zástavby a občanské vybavenosti, úprava veřejných prostranství jako jsou návsi či náměstí, lze žádat na opravy či výstavbu chodníků nebo osvětlení, na podporu vzdělávání a poradenství v oblasti rozvoje venkova a obnovy vesnice a zvýšení kvality života na venkově. Z Dotačního fondu Libereckého kraje je na Program obnovy venkova vyčleněno celkem 25 200 000 korun,“ říká Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

O dotaci z programu mohou žádat nejen obce venkovského tipu, ale také svazky obcí se sídlem v Libereckém kraji. Žadatelé budou moci zasílat žádosti o poskytnutí dotace od 28. 2. 2022 do 16. 3. 2022. Účelovou investiční nebo neinvestiční dotaci z Dotačního fondu LK lze využít na akce realizované v období od 1. 1. 2022 do 30. 9. 2023.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Došlo podle vás k pochybení soudů?

Podle vás šlo v kauze o praní špinavých peněz, já bych to viděl stejně, ale na druhou stranu, proč je tedy soudy podle všeho odblokovaly a vrátili Jiříkovskému?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NP Šumava: Lupina mnoholistá – velký problém celé Šumavy

22:08 NP Šumava: Lupina mnoholistá – velký problém celé Šumavy

Lupina mnoholistá se aktuálně vyskytuje na více než 160 hektarech národního parku v různé intenzitě …