Liberecký kraj: Plán rozvoje vodovodů a kanalizací projde celkovou aktualizací

13.03.2019 21:20 | Zprávy

Kraj hledá zhotovitele aktualizace Plánu rozvoje vodovodů a kanalizací Libereckého kraje. Aktualizace by měla s výhledem do roku 2030 vycházet z potřeb obcí a z jejich územních plánů.

Liberecký kraj: Plán rozvoje vodovodů a kanalizací projde celkovou aktualizací
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj

Součástí dokumentu bude i opatření ke zmírnění negativních dopadů sucha a nedostatku vody. Dále bude obsahovat návrhy propojení vodárenských systémů pro nouzové zásobování pitnou vodou za krizové situace. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činí 3.500.000 korun s DPH.

„Aktualizace plánu je v současné době potřebná. Musíme reagovat na negativní dopady sucha a také zajistit zásobování pitnou vodou, pokud dojde k mimořádným situacím. Jsem rád, že aktualizace popíše i skutečný a výhledový stav rozvoje jednotlivých území v kraji,“ uvedl Jiří Löffelmann, člena rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Supervelmoc

Myslíte, že dnes ještě existuje supervelmoc? Považujete za supervelmoc Rusko nebo Čínu? A kdo je podle vás nyní nejsilnějším hráčem na světě a proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP: Napojení nové tramvajové tratě Počernická do stávající kolejové sítě

10:17 DPP: Napojení nové tramvajové tratě Počernická do stávající kolejové sítě

V sobotu 18. dubna 2026 začali zhotovitelé s výstavbou kolejového rozvětvení v křižovatce s Vinohrad…