Liberecký kraj: Před knihovnou odhalí Lavičku Václava Havla

04.03.2016 15:15

Lavičku Václava Havla odhalí v úterý 8. března v 14:00 hodin před budovou Krajské vědecké knihovny v Liberci, v den 15. výročí jejího otevření. Stane se tak u příležitosti „Roku Václava Havla“, kterým ten letošní vyhlásila Knihovna V. Havla u příležitosti jeho nedožitých 80. narozenin.

Liberecký kraj: Před knihovnou odhalí Lavičku Václava Havla
Foto: Jan Polívka
Popisek: Mecenáška Meda Mládková a europoslanec Jiří Pospíšil si vychutnávají první posezení na Lavičce Václava Havla
reklama

Slavnostní události budou přítomni mimo jiných Michael Žantovský, bývalý velvyslanec a nynější ředitel Knihovny Václava Havla, hejtman Libereckého kraje Martin Půta a členové Rady Libereckého kraje, velvyslanci několika zemí a další osobnosti.

Umělecké dílo světoznámého českého výtvarníka, architekta, designéra a vysokoškolského učitele Bořka Šípka, Lavičku Václava Havla, můžeme najít již v několika českých, ale i světových městech jako například Praze, Českých Budějovicích, Novém Boru, ale i Washingtonu, Dublinu či Barceloně. Lavička Václava Havla je tvořena z kulatého stolku obepnutého kolem stromu a dvou židlí. Je místem vybízejícím k vzájemnému dialogu, místem ke svobodnému projevování názorů, k diskusi i k prostému posezení.  Prostor před knihovnou se přímo nabízí ve spojitosti se vztahem Václava Havla ke knihovně – jako tehdejší prezident udělil v roce 1995 stavbě knihovny záštitu a po dokončení stavby ji dvakrát osobně navštívil.

Iniciátory nápadu umístit Lavičku Václava Havla do Liberce je Nadační fond MA-MA Foundation, Krajská vědecká knihovna Liberec a Věra Vohlídalová. Projekt podporuje i Liberecký kraj.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Přívozy zažily nejlepší léto a podzim v historii

22:57 Turistický spolek Lipenska: Přívozy zažily nejlepší léto a podzim v historii

Provozovatelé lipenských přívozů mají za sebou sezónu jakou nepamatují. Díky velké návštěvnosti toho…