Liberecký kraj: Školy v regionu se dočkají nového vybavení, pomůcky již obdrželi v Turnově

17.10.2021 20:15 | Tisková zpráva

Liberecký kraj za evropské peníze vybaví několik desítek základních škol v regionu polytechnickými pomůckami. Naplňuje tak tzv. krajský akční plán rozvoje vzdělávání Libereckého kraje II (NAKAP LK II). Cílem projektu je zvýšit kompetenci´ vyucˇuji´ci´ch na základních školách v oblasti polytechnicke´ho vzdeˇla´va´ni´ a zkvalitnit výuku.

Liberecký kraj: Školy v regionu se dočkají nového vybavení, pomůcky již obdrželi v Turnově
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj

Nyní se rozděluje celkem 3,7 milionu korun z celkového objemu 131 milionů, které jsou v rámci projektu vyčleněny. Peníze poskytuje z 85 % Evropská unie, z 10 % je tvoří dotace ze státního rozpočtu a 5 % se podílí Liberecký kraj.

„Pomůcky můžeme rozdělit do tří velkých skupin. Jedná se o stavebnice, dílenské vybavení a 3D tisk, laboratorní sady a přístroje. V 1. fázi bude do vybraných škol dodáno dílenské vybavení, 3D tiskárny a pracovní stoly. Ve 2. fázi bude distribuováno vybavení do laboratoří a v konečné 3. fázi obdrží školy stavebnice. Všechny etapy skončí ještě letos,“ podotkl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Nelegální migrace

To, že je třeba najít řešení, to neříkáte nic nového, naopak, to slyšíme od vás politiků už několik let. Ale jaké tedy navrhujete řešení a proč to ještě nikdo nedokázal vyřešit? Třeba ANO má přeci své zástupce všude, včetně Bruselu, tak proč jste s něčím konkrétním nepřišli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká televize: Nová nejistota je pro celé vedení alarmující skutečností

13:21 Česká televize: Nová nejistota je pro celé vedení alarmující skutečností

Vyjádření vedení České televize k budoucnosti financování veřejnoprávních médií