Liberecký kraj: Vedení liberecké knihovny přebírá nová ředitelka

01.04.2021 21:44 | Zprávy

Blanka Konvalinková, která 11 let úspěšně řídila Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci, odchází k 31. březnu ze své pozice a vedení knihovny předává své dlouholeté kolegyni a zástupkyni Daně Petrýdesové, jež uspěla ve výběrovém řízení a funkci převezme od 1. dubna.

Liberecký kraj: Vedení liberecké knihovny přebírá nová ředitelka
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj

V posledních letech, pod vedením Blanky Konvalinkové, se knihovna rozvinula v moderní instituci, která nabízí knihovní a výpůjční služby nejen fyzicky, tedy tradičním způsobem, ale realizuje je i prostřednictvím nejmodernějších technologií v prostředí internetu. Stala se také místem setkávání a významným kulturním a vzdělávacím centrem města a regionu, které nabízí širokou škálu pořadů, besed a výstav, dále spolupracuje se školami a také vzdělává učitele v oblasti rozvíjení čtenářských dovedností.

„Krajskou vědeckou knihovnu vedly vždy silné osobnosti a každá ji posunula o kus dopředu. Blance Konvalinkové náleží poděkování za léta práce v knihovně a nadšení, se kterým ji dělala. Krajská vědecká knihovna má skvělou pověst nejen v Liberci, ale v celém kraji a daleko za jeho hranicemi. Pověst se nebuduje snadno a ještě mnohem obtížnější je ji dlouhodobě udržet. Blance Konvalinkové a jejímu týmu knihovníků se to dařilo a já jsem jí za to moc vděčná,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Vliv Ruska

Jak podle vás více bojovat s vlivem Ruska u nás? Sám přiznáváte, že s ním dostatečně nebojovala ani předchozí vláda. A objektivně, nemyslíte, že se Macinka jako jeden z mála ve vládě staví proti Rusku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Návštěva hejtmana Netolického ve Věznici Pardubice

16:14 Vězeňská služba: Návštěva hejtmana Netolického ve Věznici Pardubice

Ve Věznici Pardubice jsou realizovány projekty Tichý oddíl a mentoringový program pro odsouzené, kte…