Liberecký kraj: Více než 52 milionů míří k nízkopříjmovým domácnostem na nové kotle

05.10.2022 19:38 | Tisková zpráva

Rada Libereckého kraje schválila prvních 339 žádostí o kotlíkové dotace za více než 52 milionů korun. Jde o první žádosti, které krajský dotační portál přijal ve výzvě vyhlášené v červenci letošního roku.

Liberecký kraj: Více než 52 milionů míří k nízkopříjmovým domácnostem na nové kotle
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj

V rámci kotlíkových dotací pro nízkopříjmové domácnosti kraj zaevidoval celkem 607 projektových žádostí o dotaci, přičemž krajští radní na svém včerejším jednání schválili podporu prvním 339 žádostem, které splnily formální a věcné požadavky. Nejdříve se posuzuje, zda žádost splňuje věcná kritéria, tedy zda je v souladu s vyhlášeným programem, a pokud ano, hodnotí se její formální stránka.

Anketa

Pro koho byste raději hlasovali ve 2. kole prezidentské volby?

hlasovalo: 22043 lidí

„S žádostí o finanční příspěvek na výměnu starého kotle za nový zdroj vytápění uspělo v této fázi hodnocení celkem 339 žadatelů, 20 žadatelů bylo pro nesplnění věcných kritérií vyřazeno a zbylých 13 žadatelů od své žádosti upustilo ještě před zahájením procesu hodnocení,“ uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Nejčastějším důvodem vyřazení bylo dosažení vyšších průměrných ročních příjmů v roce 2020, kde byl stanoven limit 170.900 korun, čímž domácnost žadatele nesplnila podmínku nízkých příjmů.

Z prvních 339 schválených žádostí vyplývá, že zájem o tepelná čerpadla stále trvá a zůstává bez ohledu na složení domácnosti. Celkem 58 % lidí požádalo právě o tepelné čerpadlo, na jehož pořízení a instalaci mohou získat až 180.000 korun. Na druhém místě zájmu si stojí automatické kotle na biomasu (17 % zájemců) a za nimi (15 % žadatelů) jsou kotle na biomasu s ručním přikládáním. Na oba tyto zdroje tepla lze získat až 130.000 korun. Nejnižší počet žadatelů (10 %) plánuje vyměnit starý kotel za plynové kondenzační kotle s maximální finanční podporou 100.000 korun.

Přehledová tabulka k tématu kotlíkových dotací:

tabulka

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Tomáš Jirsa, MBA byl položen dotaz

O Německu si nedělám iluze

Naopak si myslím, že je strůjcem stávající ekonomické krize, ale lze mu vyčítat, že chce svým lidem pomoci? Není spíš smutné, že to nedělají i ostatní? To, že na to nemají je to, co by se mělo řešit, nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká televize: Pokračování Kukaček a Místa zločinu, nový Prušinovský i rekordní počet filmových premiér

22:11 Česká televize: Pokračování Kukaček a Místa zločinu, nový Prušinovský i rekordní počet filmových premiér

Česká televize rozběhne nový rok televizní premiérou snímku Zátopek. Hned den poté, v pondělí 2. led…