Liberecký kraj chce spojit Krajský statek Frýdlant se školou

04.09.2019 22:30

Rozhodnutím rady kraje dojde 1. ledna 2020 k zahájení formální likvidace společnosti Krajský statek Frýdlant, s.r.o. Liberecký kraj, pokud by uspěl v žádosti o případnou evropskou dotaci, zvažuje vybudovat v jeho historické části například Centrum odborného vzdělávání. Liberecký kraj rozhodnutím o likvidaci společnosti zároveň prohlašuje, že převezme závazky likvidované společnosti tak, aby nedošlo k prodeji nemovitých věcí.

Liberecký kraj chce spojit Krajský statek Frýdlant se školou
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj
reklama

„Likvidace Krajského statku Frýdlant s.r.o. neznamená ukončení provozu. Změna právní formy organizace nebude mít žádný vliv na její fungování. V budoucnu chceme rekonstruovat areál pro vhodnější účely. Rádi bychom přeměnili krajský statek na statek školní pod správou Střední školy hospodářské a lesnické ve Frýdlantu. I z hlediska atraktivity by se mohla prodloužit linie od zámku, přes statek až k pivovaru. Věřím, že bychom mohli být úspěšní i v žádosti o evropskou dotaci na další projekt výstavby Center odborného vzdělávání,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Konkrétní podněty k projednání o budoucnosti frýdlantského statku má za úkol připravit Odbor školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Krajského úřadu Libereckého kraje. Formální likvidace ve smyslu zákona o obchodních korporacích Krajského statku Frýdlant, s.r.o. začne k 1. lednu 2020.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: V domově seniorů na Františkově provádějí preventivní opatření spojená s koronavirem

10:49 Liberecký kraj: V domově seniorů na Františkově provádějí preventivní opatření spojená s koronavirem

Z důvodu potvrzené nákazy jednoho z pracovníků Domu seniorů Liberec–Františkov a jednoho klienta bud…