„Rekonstrukce bývalých lázní na galerii, která má dnes vynikající jméno daleko za hranicemi kraje, se ukázala být skvělou volbou. Lidé k nám jezdí z daleka na výstavy do prostředí, které je pro umění důstojné. Navíc se z celého prostoru na Masarykově třídě stala jakási kulturní křižovatka města, jejíž význam, jak doufám, bude ještě růst,“ říká Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.“
Od svého otevření v roce 1902 si lázně žily klidným životem bezmála celé jedno století. Smrákat se nad nimi začalo v půli 80. let, kdy začal v Liberci fungovat plavecký stadion; a v roce 1990 jejich provoz skončil definitivně. V restituci se budova navrátila pomyslné nástupkyni původní investorky Reichenberger Sparkasse — České státní spořitelně. Tím se rozjel kolotoč střídání majitelů, na jehož konci byl odkup budovy statutárním městem Liberec v roce 2005.
Po provedení nezbytných záchranných a sanačních prací se hledalo využití objektu; nakonec padlo rozhodnutí, že v někdejších lázních bude sídlit Oblastní galerie, které její tehdejší objekt, bývalá vila Johanna Liebiega mladšího, již nevyhovoval.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
kraj Liberecký , Liberec , památka , TZ
autor: Tisková zpráva
To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?
Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?
Další články z rubriky

22:03 MZV: Převzetí části pozůstalosti po Janu Masarykovi
Jan Lipavský převezme ve čtvrtek část pozůstalosti po československém ministru zahraničí Janu Masary…