Liberecký kraj vloni na veřejných zakázkách ušetřil přes 56 mil. Kč

06.02.2016 18:47

Libereckému kraji se v loňském roce díky transparentním veřejným soutěžím podařilo ušetřit 56.423.149 Kč. Dohromady kraj zadal 52 veřejných zakázek, z toho 25 dle zákona o veřejných zakázkách a 27 veřejných zakázek bylo malého rozsahu zadávaných resortem investic.

Liberecký kraj vloni na veřejných zakázkách ušetřil přes 56 mil. Kč
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Jejich předpokládaná hodnota činila 492.280.474 Kč. Vysoutěžené částky, resp. ceny dle smluv jsou ve výši 435.857.325 Kč. Libereckému kraji to tak přineslo úsporu přes 11 % z původně stanovené hodnoty zakázek, což je více než 56,4 mil. Kč.

„Liberecký kraj vloni vyhodnotil nižší úspory v silničních stavbách oproti roku 2014 z důvodu nižších cen stavebních prací při stanovení předpokládané hodnoty, vysoké nabídky dopravních staveb a snížené kapacity dodavatelů,“ uvádí náměstek hejtmana pověřený řízením resortu ekonomiky, investic, správy majetku a informatiky Marek Pieter s tím, že v loňském se nejvíce realizovalo dopravních staveb. Jednalo se například o rekonstrukci silnice II/286 v Horních Mísečkách za 35 mil. Kč, rekonstrukci silnic III. v Zásadě za 29 mil. Kč, rekonstrukci silnice III/2892 z Malé Skály do Sněhova za 25 mil. Kč. Mezi významné zakázky ale patřila i komplexní dodávka a servis technologie Krajského standardizovaného projektu ZZS za 29 mil. Kč.

„V současné době oddělení veřejných zakázek vedle administrace veřejných zakázek stále více využívá elektronické aukce na nákupy potřeb a zařízení i pro naše příspěvkové organizace, Zdravotnickou záchrannou službu Libereckého kraje nebo Krajskou správu silnic LK,“ dodává náměstek Marek Pieter. Podle něj tento certifikovaný moderní nástroj neustále přináší pozitivní výsledky, ať již při nákupu spotřebního a hygienického zboží, propagačních předmětů a telekomunikačních služeb pro potřeby Krajského úřadu Libereckého kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj chce bojovat proti suchu. Ohrožení se týká stále většího území

14:15 Pardubický kraj chce bojovat proti suchu. Ohrožení se týká stále většího území

Zastupitelstvo Pardubického kraje schválilo vyčlenění částky dvou milionů korun na realizaci opatřen…