Limity jsme my: Čtyři stovky lidí protestují před elektrárnou Chvaletice

05.07.2019 12:57

V současnosti se před elektrárnou Chvaletice odehrává protestní pochod, kterého se účastní přes čtyři stovky lidí. Protestují tak proti laxnímu přístupu státu ke snižování skleníkových emisí.

Limity jsme my: Čtyři stovky lidí protestují před elektrárnou Chvaletice
Foto: kr-pardubicky.cz
Popisek: Elektrárna Chvaletice
reklama

Demonstranti požadují co nejrychlejší uzavření elektrárny Chvaletice a konec těžby a spalování uhlí, které je u nás hlavní příčinou stále se zhoršující klimatické krize. Akce je součástí akčních dnů proti uhlí, které vyhlásila iniciativa Limity jsme my v rámci letošního Klimakempu.

K demonstraci, již Limity jsme my svolaly společně s místní iniciativou Zastavme elektrárnu Chvaletice, se kromě účastnic a účastníků Klimakempu, přidali také odpůrci elektrárny z regionu. Demonstraci podpořil také pardubický spolek Zastavme elektrárnu Chvaletice. Protesty mají upozornit na to, že český stát selhává ve své povinnosti řešit akutní klimatickou krizi a místo ochrany klimatu a našeho zdraví jde na ruku uhlobaronům. Příkladem může být pondělní rozhodnutí krajského úřadu, který udělil vedení elektrárny výjimku z evropských limitů znečištění, aby mohlo elektrárnu provozovat dále.

“Uhlí je hlavním zdrojem emisí, které způsobují změny klimatu, rychle s ním skončit je v situaci klimatické krize jako zatáhnout za záchrannou brzdu. Elektrárny jako jsou Chvaletice musíme začít zavírat, nikoliv prodlužovat jejich životnost a chránit tím masivní zisky uhlobaronů, kteří je navíc odvádějí do daňových rájů na Kypru,” říká členka hnutí Limity jsme my Eva Jašková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsmanka Šabatová kritizuje postupnou privatizaci uhelných elektráren

21:01 Ombudsmanka Šabatová kritizuje postupnou privatizaci uhelných elektráren

Ombudsmanka Anna Šabatová vedla šetření ve věci nezákonné výjimky z emisních limitů pro Elektrárnu C…