Lipenský KOLO - toč bude plný energie

24.09.2015 11:39 | Zprávy

Ideálním tipem pro strávení pondělního státního svátku 28. září je už čtvrtý ročník Lipenského KOLO - toče, při kterém cyklisté i inline bruslaři vyrážejí z Lipna nad Vltavou na Jezerní cyklostezku směrem k Frymburku, dále přívozem přes hladinu přehrady a z Přední Výtoně zpět do Lipna.

Lipenský KOLO - toč bude plný energie
Foto: LIPENSKO s.r.o.
Popisek: Lipenský KOLO - toč

Na trase bude připravená celá řada soutěží a her, když si v rámci spolupráce s energetickou společností E.ON mohou všichni vyzkoušet i pestrou škálu přepravních prostředků na elektrický pohon.

„Letošní KOLO - toč přinese celou řadu novinek, ale také například znovu připravenou Lipenskou hřebenovku, která zpestřila i loňský ročník. Její trasa vede přes vrchol Kramolína,“ uvedla za organizátory akce Eva Černíková ze společnosti Lipensko. Celá akce startuje v 10 hodin v Lipně nad Vltavou v přístavu Marina Lipno u budovy Kapitanátu. „Tam si také účastníci vyzvednou kartu, na kterou budou dostávat razítka z jednotlivých stanovišť a také jim zajistí spoustu slev, když například přívoz z Frymburku na Frýdavu i lanová dráha na Kramolín bude pro ně zdarma,“ vysvětlila Černíková.

Pondělí bude také den, kdy obec Lipno nad Vltavou, společnost Lipno Servis a energetická společnost E.ON utuží svou spolupráci podpisem memoranda (více ve druhé přiložené správě od společnosti E.ON). Návštěvníci tak budou testovat elektrokola, elektroskútry, elektroauto smart, elektrokoloběžku i další atrakce. „Mezi největší lákadla bude rozhodně patřit prohlídka auta Tesla, nebo e - letadla na pláži pod Aquaworldem,“ upozornila Černíková.

Zmínila, že na KOLO - toč může každý vyrazit i bez potřebného vybavení, protože u budovy Kapitanátu je jako vždy připravená i půjčovna kol a inline bruslí. „Z KOLO - toče se stává tradiční akce pro všechny, kteří chtějí načerpat energii v krásné přírodě, které trasy nabízejí. Navíc si účastníci užijí zábavu a poznají i nové přepravní prostředky,“ zve všechny na Lipno Černíková.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: E-aukce na budovu pošty v Olomouci má svého vítěze

7:44 Česká pošta: E-aukce na budovu pošty v Olomouci má svého vítěze

Dnes v dopoledních hodinách se uskutečnila elektronická aukce budovy České pošty na Horním náměstí v…