Listopadová Priorita představila nové výzvy ze tří programů

03.12.2016 12:06

Listopadová Priorita přináší informace o nových výzvách z programu Nová zelená úsporám, Národního programu Životní prostředí i Operačního programu Životní prostředí. Součástí vydání je i krátká anketa mezi účastníky seminářů zaměřených nejen na chytré hospodaření s vodou.

Listopadová Priorita představila nové výzvy ze tří programů
Foto: Ministerstvo životního prostředí
Popisek: Ministerstvo životního prostředí

Aktuálně vyhlášená výzva v programu Nová zelená úsporám nabízí dotace na stavbu bytových domů s velmi nízkou energetickou náročností. Program u rodinných i bytových domů nově podporuje i budování takzvaných zelených střech a využívání tepla z odpadní vody. Zároveň byly v programu Nová zelená úsporám upraveny podmínky u podpory pro solární systémy, které umožňují získat dotaci jak u rodinných, tak bytových domů i na fotovoltaické střešní krytiny nebo fasádní systémy.

Jinou důležitou výzvou k předkládání žádostí o dotaci je výzva v Národním programu Životní prostředí, která obcím, městům, krajům a jimi zřízeným institucím umožňuje žádat o podporu na pořízení ekologických aut. V této spojitosti nabízí Priorita i článek z obnovených seminářů o možnostech získat dotace z Národního programu Životní prostředí, a to zejména na projekty zaměřené na chytré hospodaření s vodou, odpadové hospodářství či již zmíněnou čistou mobilitu. Aktuálně lze čerpat peníze třeba i na domovní čistírny odpadních vod.

Poslední aktuální dotační nabídkou, které se věnuje listopadové vydání Priority, jsou výzvy Operačního programu Životní prostředí, jež cílí na protipovodňové projekty a efektivnější hospodaření se srážkovou vodou. Příjemci dotací si mezi sebou ve dvou výzvách rozdělí celkem 1,25 miliardy korun. Projekty mohou předkládat do 5. ledna příštího roku.

Součástí Priority je i reportáž z budovy unikátního návštěvnického vzdělávacího centra Natura Park v Pardubicích, které bylo postaveno i z peněz Operačního programu Životní prostředí. Budova Natura Park získala zvláštní ocenění soutěže Stavba roku, totiž Cenu Státního fondu životního prostředí ČR a Centra pasivního domu.

Priorita č. 11/2016

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic: Výpravní budovu v stanici Ostružná čeká celková rekonstrukce

22:11 Správa železnic: Výpravní budovu v stanici Ostružná čeká celková rekonstrukce

Celkovou obnovou projde další nádražní objekt v Olomouckém kraji. Správa železnic vyhlásila veřejnou…