Lítačka rozšiřuje svoje pobočky a chystá nové služby

08.07.2016 16:15

Žádosti přes internet, více poboček, rozšířená pracovní doba a také nový ceník, to vše je připraveno pro čipové karty Lítačka v průběhu tohoto léta. Od včerejšího dne, tedy od 7. července, je ve Škodově paláci v provozu celkem devatenáct přepážek ve dvou prostorech. Stávající centrum na rohu ulic Jungmannova a Charvátova se rozšiřuje o prostor bývalé Opencard ve Škodově paláci s vchodem z Charvátovi ulice. Zákazníky po Škodově paláci navedou přehledné navigační a informační tabule.

Lítačka rozšiřuje svoje pobočky a chystá nové služby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Prahy Adriana Krnáčová s Lítačkou

Provozní doba poboček lítačky ve Škodově paláci se nově rozšiřuje na každý všední den od 7.00 do 20.00 hodin (vyjma státních svátků). V průběhu příštího týdne by měla být také v provozu expresní pobočka „Hradčanská“ v prostorách Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) u vstupu do metra. Další pobočky pro expresní vydávání Lítačky v prostorách DPP by se měly otevírat pravděpodobně na konci příštího týdne v Roztylech a v Centrálním dispečinku DPP Na Bojišti.

Od začátku srpna předpokládáme spuštění online žádostí o Lítačku přes internet. S tím je spojený nový ceník upravený pro online žádosti, který vstoupí v platnost od 1. 8. 2016. V rámci nového ceníku a v případě žádosti o Lítačku online a zaslání karty poštou bude výměna karty z důvodu konce platnosti stále zdarma. Žádost o novou kartu či výměna z jiného důvodu pak bude zpoplatněna částkou 50 korun. Do spuštění nového ceníku a žádostí online lze žádat o Lítačku pouze expresně (na počkání) a to stále za poplatek 100 korun u nové karty nebo u karty, kde nebyly splněny podmínky pro bezplatnou výměnu. Podle stávajícího ceníku lze bezplatně výměnu provést pouze u klientů, kterým končí platnost Opencard, a to v rozmezí tři měsíce před koncem platnosti karty a třicet dní po konci její platnosti. Pokud je na staré kartě ještě platný kupon, bude „přehrán“ na nově vydanou kartu.

V provozu jsou pro zákazníky a zájemce o čipové karty Lítačka nové informační telefonní linky 236 003 090, 236 003 091.

Nadále je v případě žádosti o výměnu či o novou kartu na pobočkách nezbytný občanský průkaz (OP) a průkazová fotografie. V případně výroby karty zmocněncem je třeba také plná moc na předepsaném formuláři společně s kopií OP. Formulář je k dispozici ke stažení na webové adrese www.litacka.cz anebo v tištěné podobě na informacích ve Škodově paláci. Pokud s sebou zákazníci nemají fotografii, v pasáži Škodova pasáže je k dispozici fotograf. 

Nové kupony jsou pak k zakoupení v pobočkách dopravního podniku nebo v e-shopu DPP. V pobočkách DPP pak lze zakoupit i papírové průkazky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asociace poskytovatelů sociálních služeb, Asociace nestátních organizací a České asociace adiktologů  k závislosti na alkoholu, tabáku, hazardu či nelegálních drogách

12:58 Asociace poskytovatelů sociálních služeb, Asociace nestátních organizací a České asociace adiktologů k závislosti na alkoholu, tabáku, hazardu či nelegálních drogách

Adiktologický sektor vítá výstupy pětiletého projektu Rozvoje adiktologických služeb. Mohou znamenat…