Loterie bez hazardu: Bonzování nelegálních heren odskáčou zoufalí zaměstnanci

15.07.2014 14:26

Iniciativa Loterie bez hazardu v souvislosti se startem tzv. Map nelegálního hazardu, které minulý týden spustila asociace SPELOS, upozorňuje na to, že tuto formu bonzování nelegálních heren neodskáčou jejich skuteční provozovatelé, ale zoufalí zaměstnanci, kterým nezbylo nic jiného, než pracovat v těchto nelegálních hernách.

Loterie bez hazardu: Bonzování nelegálních heren odskáčou zoufalí zaměstnanci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Herna, ilustrační foto

„Ti skuteční „šmejdi“, kteří stojí za velkým rozmachem nelegálních heren, jsou velmi dobře právně kryti a jediní, kdo odskáčou tento lov na škodnou, budou zase jen zoufalí zaměstnanci,“ je přesvědčena Jarmila Novotná, předsedkyně spolku Svobodná volba a spoluzakladatelka iniciativy Loterie bez hazardu.

„Zoufalí lidé dělají zoufalé činy. Zdivočelá regulace legálních heren dohnala některé jejich provozovatele k tomu, že naletěli lákavým slibům majitelům kvízovamatů či lidem, kteří se schovávají za spolky typu Život je horu. Teď už sice ví, že se dostali nad velkou propast, ale ve falešné naději doufají, že je organizátoři nelegálních heren ochrání. Jsou to totiž především lidé, tátové a mámy od rodin, kteří byli díky aktivistům okradeni o investice, hrozí jim ztráta práce, neschopnost splácen hypotéky a ve výsledku návštěva exekutora. A přitom nikoliv jejich vinou. Jsou zahnáni do kouta a nemají jiné východisko,“ vysvětluje Jarmila Novotná.

Podle jejich slov se totiž na Mapách nelegálního hazardu objevují třeba i malé rodinné hospůdky, ve kterých býval jeden nebo dva automaty, které nikdy nezpůsobily žádné problémy a nepředstavovaly žádné velké zisky, ale pomáhaly udržet hospodu v černých číslech. Teď jim hrozí definitivní krach.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Acorus: Jogínská komunita opět pomáhá obětem domácího násilí

22:27 Acorus: Jogínská komunita opět pomáhá obětem domácího násilí

Pražská jogínská komunita opět v rámci oslav Mezinárodního dne jogy - Namaste Yoga Day - pomáhala o…