Lze podávat žádosti do Sociálního fondu Zlínského kraje

1. 2. 2015 20:53

Více než dva miliony korun vyčlenil Zlínský kraj na podporu organizací realizující sociálně zdravotní aktivity pro občany na území Zlínského kraje. Již nyní jsou veškeré podklady i podmínky udělení podpory k dispozici na stránkách Zlínského kraje www.kr-zlinsky.cz. Žádosti lze na kraj posílat do pátku 27. února.

Lze podávat žádosti do Sociálního fondu Zlínského kraje
Foto: stanislav-misak.cz
Popisek: Hejtman Zlínského kraje MVDr. Stanislav Mišák
reklama

„V letošním roce budeme postupovat podle loňského modelu, který se nám osvědčil. Pro jednotlivé podporované oblasti jsou stanoveny jednoznačně měřitelné ukazatele s příslušným finančním ohodnocením. Vyhneme se tak subjektivnímu vlivu hodnotitelů,“ řekla Taťána Valentová Nersesjan, radní Zlínského kraje odpovědná za sociální oblast. Každá aktivita má přiřazenou částku, kterou nelze překročit. Mezi podporované aktivity patří vzdělávání, pobytové programy či jednorázové aktivity. Žádat mohou organizace podporující seniory, osoby se zdravotním postižením, zdravotně postižené děti nebo které pracují s rodinami s dětmi. Některé aktivity jsou určeny přímo i na podporu jednotlivců. Ze sociálního fondu lze hradit i náklady spojené s oceněním dárců krve, nebo s posouzením zabezpečení bezbariérového užívání staveb. Minimální částka podpory je 10 000 korun, maximální pak 100 000. Všechny podpořené aktivity musí být uzavřeny do 30. října 2015.

Podpora ze Sociálního fondu Zlínského kraje je vyhlašována od roku 2010. Od té doby kraj podpořil celkem 297 projektů za 8 824 852 korun. Ročně v průměru podpoří přibližně 80 projektů. V loňském roce byly například podpořeny zejména organizace pracující s dětmi a seniory, v několika případech byly podpořeny i pobyty se specializovaným rehabilitačním programem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Přívozy zažily nejlepší léto a podzim v historii

22:57 Turistický spolek Lipenska: Přívozy zažily nejlepší léto a podzim v historii

Provozovatelé lipenských přívozů mají za sebou sezónu jakou nepamatují. Díky velké návštěvnosti toho…