MAS Naděje: Školy na Litvínovsku se zlepšily v online výuce

18.02.2021 9:15

Všechno zlé je k něčemu dobré, a platí to i o covidu. Díky pandemii, která zasáhla české školství, získaly školy na Litvínovsku dostatek času na investice, modernizaci nebo zvelebování škol.

MAS Naděje: Školy na Litvínovsku se zlepšily v online výuce
Foto: MAS Naděje
Popisek: MAS Naděje, o.p.s. - logo
reklama

„Z mapování potřeb základních a mateřských škol, které proběhlo v minulém roce vyplynulo, že se školy v Litvínově a v jeho okolí rozhodly investovat do počítačového vybavení, které zjednodušilo a zvýšilo dostupnost výuky na dálku. K významnému posunu došlo také u pedagogů, kteří oproti jaru 2020 zvýšili kvalitu online výuky a celkově se zlepšili ve využívání moderních technologií,“ sdělila Veronika Knoblochová, vedoucí odboru Školství a sociálních věcí města Litvínova. 

Anketa

Kdo by byl lepší předseda ČSSD?

12%
65%
hlasovalo: 11141 lidí

Dotazníkové šetření, které proběhlo ke konci roku 2020 mezi řediteli škol, monitorovalo jejich úspěchy, potenciál a příležitosti napříč oblastmi vzdělávání. Z výsledků vyplynulo, že školy získaly více finančních prostředků na počítačové technologie nebo pořizování nových moderních učeben. „Některé školy si také poradily s posilováním kompetencí pedagogů prostřednictvím dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, jiné si zase zvelebily třídy nebo školní zahradu. Naopak jako problém se v důsledku covidové pandemie ukázal omezený kontakt s rodiči a komunikace s nimi. Přitom právě spolupráce s rodinou posiluje vzájemné vazby mezi školním prostředím, učiteli a dětmi,“ dodala Knoblochová. 

„Zpracovaný agregovaný souhrn potřeb škol byl realizován díky projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání II pro ORP Litvínov a je zajímavým podkladem pro jejich rozvoj, například v oblasti vzdělávání pedagogů, spolupráce se středními školami, zaměstnavateli, odbornými službami nebo vazbami na mimoškolní prostředí,“ sdělila Monika Růžičková, manažerka projektu.

Veškeré aktivity jsou realizovány díky projektu „Místní akční plán rozvoje vzdělávání II pro ORP Litvínov,“ (CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0011095). 

Více informací o projektu ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Premiér Babiš přijal v Kramářově vile nového předsedu slovenské vlády Hegera

17:05 Úřad vlády: Premiér Babiš přijal v Kramářově vile nového předsedu slovenské vlády Hegera

Předseda vlády ČR Andrej Babiš přijal ve čtvrtek 15. dubna 2021 v Kramářově vile předsedu vlády Slo…