MČ Praha 2 pomůže Domovu sv. Karla Boromejského

19.11.2013 16:20

Na svém zasedání v pondělí 18. listopadu 2013 schválili zastupitelé MČ Praha 2 přidělení účelové dotace ve výši 100 tisíc korun pro Domov sv. Karla Boromejského v Řepích. Finanční pomoc je určena na podporu programu následné ošetřovatelské péče o seniory, která je poskytována také obyvatelům Prahy 2.

MČ Praha 2 pomůže Domovu sv. Karla Boromejského
Foto: Praha2.cz
Popisek: Praha 2

Jde o potřebnou a obtížně dostupnou službu, umožňující doléčovací a rehabilitační pobyty po dobu, kdy již senioři nepotřebují akutní lékařskou péči, neobejdou se však bez intenzivní péče ošetřovatelské. Aby se mohli ve zlepšeném stavu vrátit do svých rodin anebo přejít do trvalého zařízení sociálních služeb, je jim zajišťována komplexní péče včetně ošetřovatelské a lékařské. Služba zahrnuje také fyzioterapii, usilující o obnovení schopností sebeobsluhy, nácvik chůze a pohybových schopností a všestrannou aktivizaci. Průměrný věk klienta služby je 86 let. Uvedený program je Domovem sv. Karla Boromejského realizován dlouhodobě, ve vysoké profesionální a lidské kvalitě.

„Praha 2 službu následné ošetřovatelské péče o seniory, poskytovanou boromejkami, každoročně podporovala prostřednictvím grantů. Považujeme ji totiž za přínosnou i pro seniory naší městské části. Letos nebylo možné program podpory s ohledem na možnosti rozpočtu vypsat. V roce 2013 však došlo k úsporám rozpočtu v  sociální oblasti, a tak jsme navrhli podpořit program následné ošetřovatelské péče o seniory Domova sv. Karla Boromejského částkou 100 tisíc Kč ve formě účelové dotace,“ říká zástupkyně starostky pro sociální oblast Kateřina Jechová.

V roce 2012 byla tato služba poskytnuta devíti seniorům s trvalým bydlištěm v Praze 2. Domov spolupracuje s příspěvkovou organizací městské části Centrum sociálních služeb Praha 2, která seniorům zajišťuje v případě potřeby navazující pobytovou službu ve svých zařízeních.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: praha2.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Vlaky RegioSpider vyjely na trať z Postoloprt do České Lípy

7:34 České dráhy: Vlaky RegioSpider vyjely na trať z Postoloprt do České Lípy

Na železniční lince U11 Postoloprty – Louny – Česká Lípa nově nasazují České dráhy čtyři motorové v…