MD podá rozklad proti rozhodnutí ÚOHS o zakázkách na registr vozidel a zimní údržbu

31.08.2015 14:08

Ministerstvo dopravy uznává a nezpochybňuje autoritu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ministerstvo nicméně postupuje tak, aby chránilo peněženky občanů a ušetřilo několik desítek milionů korun ročně za provoz Centrálního registru vozidel nebo za zimní údržbu silnic.

MD podá rozklad proti rozhodnutí ÚOHS o zakázkách na registr vozidel a zimní údržbu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo dopravy

Oba tendry ÚOHS zrušil podle našeho názoru kvůli neodůvodněnému formalismu. Ministerstvo dopravy proto podá u obou zrušených výběrových řízení rozklad k předsedovi antimonopolního úřadu a věří, že budou smysluplně přezkoumána všechna vyjádření zadavatele a související okolnosti.

Ministerstvo dopravy chápe, že ÚOHS při svém rozhodování přihlédl k dřívějšímu rozsudku Nejvyššího správního soudu, který se předmětnou problematikou okrajově zabýval. Nicméně se domnívá, že aplikace uvedeného rozhodnutí na případ zakázky na provozovatele Centrálního registru vozidel není správná. Předmětným rozhodnutím bylo vysloveno, že úřad v rozporu se zákonem vydal nedostatečně odůvodněná rozhodnutí. Zvolené řešení tak ministerstvo považuje za úřednicky hyperkorektní až alibistické. Úředníkem upřednostněná judikatura se vztahuje k jedinečnému případu, konkrétním podmínkám a konkrétnímu průběhu v tehdejší kauze, v rámci které byla Nejvyšším správním soudem primárně posuzována přezkoumatelnost rozhodnutí ÚOHS a jeho předsedy, nikoliv přiměřenost kvalifikačních předpokladů.

Nezpochybňujeme tedy autoritu celého antimonopolního úřadu, pouze kompetenci některých lidí. Byli bychom rádi, kdyby předseda takto váženého úřadu tyto věci vnímal.

reklama

autor: Tisková zpráva

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká obchodní inspekce: Nebezpečný vánoční řetěz ve tvaru stromu

16:44 Česká obchodní inspekce: Nebezpečný vánoční řetěz ve tvaru stromu

Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je vánoční světelný řetěz ve tvaru stromu, kt…