MHMP: Během oblevy hrozí padající led ze střech

16.02.2021 13:35 | Zprávy

Po mrazivých dnech by se podle aktuální předpovědi počasí mělo v příštích dnech začít oteplovat. S tím souvisí i hrozba odpadávajících kusů tajícího sněhu a rampouchů ze střech a okapů, které mohou vážit i desítky kilogramů. Zodpovědnost za jejich odstranění i bezpečnost chodců má v takových případech majitel nemovitosti. Magistrát hl. m. Prahy v tomto ohledu není výjimkou.

MHMP: Během oblevy hrozí padající led ze střech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Nové radnice, sídla pražského magistrátu

Hlavní město je v pravidelném kontaktu se správcovskými firmami, které se starají o budovy v jeho majetku. Tyto firmy monitorují vrstvu sněhu a ledu na budovách a v případě nutnosti zajistí jejich odstranění. Naposledy úřad tímto způsobem řešil odstranění sněhu ze střech v areálu Fakultní nemocnice Bulovka.

Magistrát hl. m. Prahy vyzývá také další vlastníky objektů na území metropole, aby zejména v těchto dnech minimalizovali riziko zranění lidí procházejících kolem jejich domů nebo poškození zaparkovaných aut, a kontrolovali stav sněhu na střechách. V případě shozu by následně měli obnovit průchodnost chodníků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Ukrajina v EU?

Cituji z prohlášení vaší strany: Evropská unie se snaží urychlit přístupová jednání s Ukrajinou. Kdo jako přesně? Kdo ten proces přijetí řídí? A kdo vlastně rozhoduje o přijetí či nepřijetí nějaké země do EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MPO: Malým a středním podnikům pomůže nový finanční nástroj

22:33 MPO: Malým a středním podnikům pomůže nový finanční nástroj

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s Národní rozvojovou bankou (NRB) a Českou banko…