MHMP: Divadlo Na zábradlí se vrací domů

12. 10. 2017 16:54

Otevřením Divadla Na zábradlí skončí rekonstrukce, dostavba a modernizace jeho domovské scény a začíná další etapa historie. Slavnostní otevření se uskuteční v pátek 27. 10. 2017. Ve znamení největší přestavby v dějinách divadla probíhala celá divadelní sezona 2016/17 i začátek sezony stávající.

MHMP: Divadlo Na zábradlí se vrací domů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu

Divadlo Na zábradlí se ocitlo v krizi po ztrátě foyeru a nemožnosti dohody s jeho bývalým pronajímatelem, kterou vyřešil zřizovatel divadla Magistrát hl. m. Prahy velkorysým rozhodnutím přestavět atrium na moderní dvoupodlažní foyer. Současně proběhly nutné úpravy diváckého traktu, kavárny, sociálních zařízení a šatny i výměna sedadel v hledišti. Pro divadlo to sice znamenalo hostování na jiných scénách, ale i tady znovu pomohl Magistrát, když dal od února 2017 Divadlu Na zábradlí možnost uvádět repertoár v Divadle Komedie, které Praha pro tento účel velice operativně uvedla do provozuschopného stavu.

„Budova Divadla Na zábradlí v majetku města neprošla v diváckém traktu v posledních desítkách let žádnou výraznější úpravou. Rekonstrukce byla nezbytná, město do ní investovalo rádo a zvýší tím kvalitu a hodnotu nemovitosti i pohodlí diváka. Divadlo Na zábradlí vykazuje vynikající umělecké a ekonomické výsledky, dosahuje rekordně vysokých tržeb a návštěvnosti, daří se zde vzácná symbióza vysokého hodnocení umělecké kritiky a diváckého zájmu. Divadlo Na zábradlí je považováno za jednu z nejkvalitnějších činoherních scén v České republice a tuto rozsáhlou rekonstrukci si jistě zaslouží a nyní dostalo i dostatečně kvalitní zázemí,“ uvedl radní Jan Wolf.

„Chtěl bych konstatovat, že si velmi cením nasazení všech spolupracovníků v nelehké situaci během přestavby a nesmírně si cením i operativního přístupu města během celé stavby. A především angažmá radního pro kulturu Jana Wolfa. Samozřejmě si také velice vážím čistého, moderního, přesto však tradici respektujícího architektonického návrhu celé přestavby z pera Ing. arch. Marka Tichého," dodal ředitel divadla Petr Štědroň.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Labe: Významné investiční akce s předpokladem zahájení v roce 2020

22:02 Povodí Labe: Významné investiční akce s předpokladem zahájení v roce 2020

Povodí Labe, státní podnik zveřejňuje „Přehled plánovaných významných investičních akcí s předpoklad…