MHMP: Dozorčí rada Pražské plynárenské odvolala předsedu představenstva Pavla Janečka

15.01.2021 18:04 | Zprávy
autor: PV

Na zasedání dne 15. ledna 2021 dozorčí rada Pražské plynárenské, a.s., odvolala Ing. Pavla Janečka z funkce předsedy představenstva a člena představenstva společnosti. Pavel Janeček ve společnosti působil od 7. 4. 2014. Na uvolněné místo v představenstvu Pražské plynárenské byl jmenován Ing. Martin Pacovský.

MHMP: Dozorčí rada Pražské plynárenské odvolala předsedu představenstva Pavla Janečka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Nové radnice, sídla pražského magistrátu

„S ohledem na plánovaný rozvoj společnosti považujeme za vhodné mít v čele společnosti vedení, které je nezatížené spory a kauzami z minulosti.  Končícímu předsedovi představenstva Pavlu Janečkovi patří poděkování za období jeho vedení, kdy lze vypíchnout například, že společnost zvýšila zisk v průměru o 30 procent oproti období před rokem 2014, tedy před jeho nástupem. Podařilo se refinancovat a dořešit akviziční úvěr s úsporou v celkové hodnotě půl miliardy korun za sedm let a vznikla složka teplárenského byznysu, a sice v dceřiné společnosti Prometheus, a.s., což znamená zdvojnásobení obratu této společnosti. Zároveň se nastartovala vlastní investiční výstavba prostřednictvím společnosti Pražská plynárenská Distribuce, což vedlo k vyššímu obratu společnosti z 600 milionů korun na 1,2 miliardy korun,“ říká radní hl. m. Prahy pro majetek a městské firmy Jan Chabr a dodává:

„Před novým předsedou představenstva společnosti stojí celá řada výzev a úkolů spjatých s dynamickou proměnou sektoru energetiky a přechodem k využívání obnovitelných zdrojů energie a k evropskému trendu decentralizace. Hlavní město Praha kromě zajištění současných služeb, na které jsou zákazníci společnosti a Pražané zvyklí, bude nově v rámci skupiny pod PPHolding chtít řešit zelenou strategii města, tedy právě využívání obnovitelných zdrojů ke spotřebě a k optimalizaci spotřeby ostatních druhů médií (plynu, tepla a vody). Dalším cílem je konsolidace distribuce plynu a teplárenství, kdy město samotné i po prodeji Pražské teplárenské vlastní část teplárenské infrastruktury, která nemá vlastní cíl rozvoje ani ucelenou správu. Od společnosti budeme i nadále chtít větší spolupráci s jinými městskými společnostmi, což se opět týká nejen tepelného hospodářství, ale i dalšího rozšíření programu čerpacích stanic na CNG a zejména spuštění pilotních programů nových technologií (vodík, kogenerace, ukládání energií, kombinace různých technologií obnovitelných zdrojů a to i z možností připravovaných evropských fondů - modernizačního fondu, fondu obnovy). Posledním velkým tématem je digitalizace obsluhy zákazníka, unifikace komunikačního portfolia s ostatními distributory a datová komunikace, jak v distribuci, tak pro samotné zákazníky společnosti.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS zahájil kartelové řízení se dvěma IT firmami

16:32 ÚOHS zahájil kartelové řízení se dvěma IT firmami

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zahájil v minulých dnech správní řízení se dvěma společnostmi, …