MHMP: Informace o patentech a ochranných známkách poskytne Podnikatelské a inovační centrum

09.08.2019 12:51

Magistrát hl. m. Prahy a Úřad průmyslového vlastnictví podepsaly Memorandum o spolupráci, které usnadní podnikatelům přístup k informacím o registrovaných patentech, průmyslových a užitných vzorech a ochranných známkách. Podnikatelské a inovační centrum hl. m. Prahy tak kromě všech potřebných informací a rad pro začátek nebo rozvoj podnikatelské kariéry rozšiřuje svoji nabídku služeb a významným způsobem se podílí na podpoře podnikání v Praze.

MHMP: Informace o patentech a ochranných známkách poskytne Podnikatelské a inovační centrum
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu
reklama

Úřad průmyslového vlastnictví disponuje širokou databází informací o registrovaných patentech, průmyslových a užitných vzorech a ochranných známkách. Díky nově podepsanému memorandu budou tyto informace dostupné široké veřejnosti prostřednictvím Podnikatelského a inovačního centra hl. m. Prahy, zřízeného pražským magistrátem. V praxi to znamená, že jakýkoli podnikatel v metropoli bude schopen jednoduše a rychle najít informaci o existujících patentech, což může znamenat zásadní úsporu času i finančních prostředků.

„Praha se dlouhodobě zaměřuje na podporu malých a středních podnikatelů. A i nově podepsané memorandum je způsob, jak jim pomoci. Tato služba poskytovaná Podnikatelským a inovačním centrem hlavního města Prahy je dalším dílkem do skládačky, který pomůže z Prahy vytvořit centrum výzkumu a inovací nejen v českém, ale také v evropském měřítku,“ říká Vít Šimral, radní pro oblast školství, sportu, vědy a podporu podnikání.

V současné době zaměstnanci Podnikatelského a inovačního centra hl. m. Prahy podávají klientům základní informace o Úřadu průmyslového vlastnictví a pomáhají jim v orientaci v databázi úřadu. Pomohou jim také s vyhledáváním v seznamu patentů a užitných vzorů, průmyslových vzorů a ochranných známek platných v ČR. Mají také přístup do mezinárodní databáze Espacenet, kde jsou informace o vynálezech a technických řešeních od 19. století po současnost a více než 110 milionů patentů z celého světa. Tyto databáze mohou posloužit k monitorování konkurence, hledání obchodních partnerů, sledování nových technologií a identifikování nových technických řešení.

Navazující spolupráce hl. m. Prahy s Úřadem průmyslového vlastnictví spočívá v pořádání společných akcí, seminářů a konferencí. Obě instituce plánují také společnou účast na veletrzích pořádaných třetími stranami.

Podnikatelské a inovační centrum hl. ml. Prahy bylo založeno Magistrátem hl. m. Prahy v rámci jeho oddělení strategie a podpory podnikání, které se o rozvoj podpory podnikání a inovací v hlavním městě stará již 5 let. Podnikatelské a inovační centrum hl. m. Prahy zajišťuje komplexní servis pro podnikatelské subjekty, a to na jednom místě a bez jakýchkoli poplatků. Poskytuje informace, podporuje podnikání a inovace a také spojuje veřejnou a privátní sféru. Kromě administrativního poradenství a osobních konzultací nabízí i prostor pro pořádání vzdělávacích akcí, seminářů a workshopů nejrůznějšího zaměření s kapacitou až 100 osob.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hasiči v Karlovarském kraji přechází na zkrácený režim služeb, doplní personál v nemocnicích

21:19 Hasiči v Karlovarském kraji přechází na zkrácený režim služeb, doplní personál v nemocnicích

Místo tří směn začínají hasiči sloužit pouze na dvě směny.