MHMP: Informační linka 800 160 166 bude nadále sloužit pouze jako informační, lidé se přes ni nebudou registrovat k očkování

01.05.2021 8:41

Telefonní linka 800 160 166, přes kterou bylo možné se zaregistrovat k očkování proti koronaviru covid-19, je od pátečních 16:00 hodin už jen informační. Stále bude možné se s operátory Magistrátu hlavního města Prahy poradit ohledně očkování, ale nebudou již přítomni dobrovolníci organizace Život 90, kteří pomáhali s registrací k očkování. Od svého spuštění v lednu pomohla linka téměř 6 000 volajících.

MHMP: Informační linka 800 160 166 bude nadále sloužit pouze jako informační, lidé se přes ni nebudou registrovat k očkování
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do budovy Nové radnice, sídla pražského magistrátu
reklama

V lednu tohoto roku se z informační linky 800 160 166 částečně stala linka „očkovací“, přes kterou se senioři mohli zaregistrovat k očkování. „V současnosti, kdy se registrace otevírají i lidem mladším šedesáti let, kteří už si lehce poradí s technologiemi a internetem, jsme se rozhodli registrace uzavřít,“ uvádí hlavní koordinátor linky Tran Hong Van. Linka bude nadále fungovat už jen pro podávání informací spojených s koronavirem.

„Chtěla bych moc poděkovat dobrovolníkům z organizace Život 90 za jejich práci a nasazení a stejně tak všem, kdo se na čtyřměsíčním fungování telefonické poradensko-registrační linky podíleli. Všichni tito zdánlivě neviditelní hrdinové všedních dní mají velkou zásluhu na tom, že v hlavním městě máme už naočkováno přes 82 tisíc Pražanů starších 75 let první dávkou vakcíny a že se tak pomalu daří krotit epidemickou situaci,“ říká Milena Johnová, radní hl. m. Prahy pro sociální politiku a zdravotnictví.

Registrace měla na starosti organizace Život 90, přes níž se mezi operátory v rámci jejího fungování přihlásilo 33 dobrovolníků. Ti od ledna zaregistrovali téměř 6 000 volajících kvůli očkování. Celkově operátoři organizace Život 90 a pražského magistrátu zaznamenali přes 18 000 hovorů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM získal dědictví v hodnotě 1,16 milionu korun

22:30 ÚZSVM získal dědictví v hodnotě 1,16 milionu korun

Pracovníci ÚZSVM v Jindřichově Hradci úspěšně vyřešili pozůstalost po ženě z Jindřichohradecka.