MHMP: Konference “Nad skleněným stropem“ otevírá diskusi o nápravě genderových stereotypů v Praze

23.06.2021 20:22 | Zprávy

Genderové stereotypy v oblasti podnikání a vzdělávání stále přežívají. Poměr žen v představenstvech firem, ve vyšším managementu a na vedoucích pozicích obecně je výrazně nízký, totéž platí i pro odvětví informačních technologií. I proto se ve spolupráci s hlavním městem uskuteční konference nazvaná „Nad skleněným stropem“, jejíž název odkazuje na neviditelné bariéry, které ženám brání v zapojení se například do práce v IT nebo v účasti ve výkonných radách společností.

MHMP: Konference “Nad skleněným stropem“ otevírá diskusi o nápravě genderových stereotypů v Praze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Nové radnice, sídla pražského magistrátu

„Chceme toto téma pozvednout tím, že poukážeme na nejdůležitější problémy a představíme příklady dobré praxe,“ uvádí Vít Šimral, radní hl. m. Prahy pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání.

Konference je první z řady aktivit, které hlavní město v této oblasti bude realizovat. Konference se uskuteční 24. června 2021 v konferenčním a coworkingovém centru Opero. Jejím cílem je otevřít diskusi a začít nastavovat nové standardy, které mohou být následně přijaty na širší úrovni měst.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.