MHMP: Konto Bariéry ukončilo 3. ročník charitativního běhu Run and Help

30.06.2017 8:01

Konto Bariéry ukončilo třetí ročník charitativního běhu Run and Help, neboli Běhání, které pomáhá. Do projektu se v roce 2017 zapojilo 70 skupin z celé České republiky. Běhaly mateřské, základní a střední školy, ale i firmy či party kamarádů. Celkový výtěžek překonal loňský rekord. Vybralo se přes 1,3 milionu korun pro děti s handicapem.

MHMP: Konto Bariéry ukončilo 3. ročník charitativního běhu Run and Help
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo
reklama

Projekt Run and Help letos probíhal od 1. dubna do 31. května 2017 a někteří opozdilci se připojili ještě v průběhu června. Do projektu se opět zapojily stovky sportovních nadšenců, včetně většiny účastníků předchozích ročníku. Dohromady naběhaly tisíce kilometrů a darovaly přes 1,3 milionu korun. Ze skvělého výtěžku podpoří Konto Bariéry konkrétní žadatele, většinou děti s těžkým zdravotním postižením.

„Charitativní běh Run and Help odstartovali jako pidiprojekt studenti a pedagogové babické školy Open Gate. Během tří let se z dobrého nápadu stala významná charitativní akce, která dokáže oslovit opravdu velké množství lidí. Letošní ročník byl opět rekordní, co do počtu účastníků i výše výtěžku. Navíc všichni účastníci běhají pro radost a pro pomoc postiženým dětem,“ říká Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.

Mnozí nadšenci dokázali svým zápalem strhnout celé okolí. Fotbalový klub FK Teplice dokonce propůjčil svůj fotbalový stadion. Sešlo se na něm přes dvě stě dětí z teplických škol, které si zaběhaly se svými oblíbenými sportovními hvězdami a zároveň pomohly svým handicapovaným vrstevníkům. Projekt zakončili zástupci pražského magistrátu v čele s paní náměstkyní Evou Kislingerovou.

„Udělalo mi velkou radost, že se zaměstnanci magistrátu již podruhé zapojili do akce Run and help – běhání, které pomáhá. Pomoc slabšímu člověku je to největší, alespoň podle mě, co lze pro druhého udělat. Všem zaměstnancům jménem Konta Bariéry za jejich příspěvek malé Božence Hradílkové děkuji,“ sdělila náměstkyně primátorky Eva Kislingerové.

Podstata projektu Run and Help je jednoduchá – nejlépe celý kolektiv školy nebo firmy se zapojí do běhu, ve kterém si zvolí různou délku trasy. Za každý uběhnutý kilometr, kolečko nebo ovál zaplatí každý účastník domluvenou částku.

Run and Help si každý může přizpůsobit

Stejně jako předchozí ročníky měl i ten letošní jeden zaštiťující příběh. V roce 2017 pomoc z Run and Help směřuje i ke čtyřleté Božence, která trpní spinální svalovou atrofií. Z výtěžku Run and Help jí přispějeme na speciální závěsný systém. „Boženka roste jako z vody, proto je nezbytné přemýšlet o tom, jak jí budeme v budoucnu přesouvat. Závěsný systém nám v tom velmi pomůže,“ říká Boženčin tatínek Václav.

Účastníci si také sami mohou určit, komu bude jejich pomoc adresována. „Právě toto je síla projektu. Účastníci chtějí pomoci, někomu koho znají a udělají to. Mohou běhat pro svého handicapovaného spolužáka, kamaráda či kolegu,“ popisuje výhody projektu Božena Jirků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MPO: Uspořit energie bude jednodušší díky lepším podmínkám pro poskytnutí podnikatelských úvěrů

18:01 MPO: Uspořit energie bude jednodušší díky lepším podmínkám pro poskytnutí podnikatelských úvěrů

Získat úvěr na projekty v kontextu s energetickými úsporami bude jednodušší. Ministerstvo průmyslu a…