MHMP: Krizový štáb vyzývá ministerstvo, aby umožnilo provoz a rozšíření kapacit akreditovaných laboratoří

24.03.2020 9:10

Krizový štáb hl. m. Prahy zopakoval na včerejším jednání, že metropole připravila vlastní odběrová místa. Jejich zprovoznění ale brání nedostatek odběrového materiálu, který musí zajistit ministerstvo zdravotnictví, a také nedostatečné kapacity laboratoří. Štáb dále jednal o distribuci ochranných prostředků v hlavním městě, o zajištění nezbytné péče o děti a také o vytvoření podmínek pro nouzové ubytování osob bez domova.

MHMP: Krizový štáb vyzývá ministerstvo, aby umožnilo provoz a rozšíření kapacit akreditovaných laboratoří
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu na Mariánském náměstí

Odběrová místa, která město má připravené k zahájení provozu, nemohou začít fungovat bez laboratoří, kam by bylo možné vozit vzorky k vyhodnocení. Praha apeluje na ministerstvo zdravotnictví, aby se rozšířila kapacita akreditovaných laboratoří.

Pokud jde o distribuci ochranných prostředků zdravotnickým a sociálním zařízením, je distribučním místem Městská poliklinika. Hlavní město žádá, aby lékaři a další žadatelé, kteří zaslali své požadavky prostřednictvím zdravotnického portálu hl. m. Prahy, sledovali svůj email. Budou osloveni, kdy si mají přijít pro ochranné pomůcky. Případě mohou sledovat web polikliniky nebo ZDE.

Krizový štáb hl. m. Prahy také řešil zajištění nouzového ubytování pro osoby bez přístřeší. K dispozici je v této chvíli jedna ze zimních ubytoven transformovaná pro denní provoz, na Císařském ostrově vzniká dočasné místo pro nouzové ubytování a město hledá další objekty, které by byly vhodné pro tento účel.

Štáb také doporučil úpravu řízení křižovatek tak, aby nebylo nutné mačkat tlačítko pro chodce. Případně doporučuje na tlačítka aplikovat trvalou desinfekci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pivovar Dudák: Otavský zlatý získal třetí místo v soutěži Pivo České republiky

22:11 Pivovar Dudák: Otavský zlatý získal třetí místo v soutěži Pivo České republiky

Strakonický pivovar Dudák slaví další úspěch na významné pivní přehlídce. Světlá dvanáctka Otavský z…