MHMP: Magistrát otevřel Podnikatelské a inovační centrum a spustil další kolo výzev Pražského voucheru

22. 2. 2019 13:30

Magistrát hlavního města Prahy vytváří vhodné podmínky pro podnikání v Praze. Důkazem toho je otevření Podnikatelského a inovačního centra hl. m. Prahy a spuštění druhého kola výzev programu Pražský voucher, který hledá a oceňuje kvalitní podnikatelské projekty v hlavním městě.

MHMP: Magistrát otevřel Podnikatelské a inovační centrum a spustil další kolo výzev Pražského voucheru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu

Ve čtvrtek 21. února 2019 byl za účasti primátora Prahy Zdeňka Hřiba a radního pro oblast školství, sport, vědu a podporu podnikání Víta Šimrala oficiálně zahájen provoz Podnikatelského a inovačního centra hl. m. Prahy. To se nachází v přízemí Škodova paláce a má za cíl poskytovat komplexní informace o podpoře podnikání a inovací z veřejné i privátní sféry na jednom místě. Toto centrum nabízí prostory s moderní technikou a pracovníci pražského magistrátu se v něm chystají pořádat řadu vzdělávacích akcí různého formátu a poskytovat osobní konzultace. K dispozici bude také speciální informační balíček pro podnikatele spolu s databází nástrojů podpory podnikání a inovací. Jedním z důležitých úkolů bude spolupráce s univerzitami a národními institucemi pro lepší rozvoj metropole.

Jedním projektem to nekončí

Celý projekt je určen nejen pro podnikatele a zájemce o podnikání, ale také pro studenty, akademickou obec, inovátory, výzkumníky a širokou veřejnost. V budoucnu chce magistrát také rozvíjet toto centrum například projektem Expat centra, který má za cíl rozšířit odborné poradenské služby a zajistit informace v angličtině pro studenty, investory a pracovníky přicházející do Prahy ze zahraničí. „Naším cílem je, aby Praha nebyla vnímána v zahraničí pouze jako turistická destinace, ale také jako důležité hospodářské a ekonomické centrum,“ upřesnil primátor Zdeněk Hřib. Projekt Expat centra spadá do agendy ekonomické diplomacie, která rozvíjí mezinárodní vztahy hlavního města a snaží se zde akcelerovat usídlování firem s významnou přidanou hodnotou, přilákat mezinárodní talenty, podpořit vznik domácích a příchod zahraničních startupů.

Pražský voucher odstartoval 2. kolo výzev

Na otevření centra byly představeny i nové výzvy v rámci dotačního programu Pražský voucher. Od 18. března do 18. dubna letošního roku je možné předkládat projekty prostřednictvím nové internetové aplikace „Podej projekt“. Pražský voucher cílí převážně na začínající podnikatelské subjekty. „Snažíme se o maximální podporu smysluplných podnikatelských projektů. Pražským voucherem chceme oslovit malé a střední firmy a převážně ty fungující maximálně tři roky. Takovýmto realizátorům kvalitních projektů nabízíme proplacení až 85 procent nákladů,“ řekl radní hl. m. Prahy Vít Šimral. Pro uchazeče o dotaci na inovační projekty již před nějakým časem spustil magistrát internetovou aplikaci Trh inovací. Ta umožňuje propojení podnikatelské a výzkumné sféry. Jednoduše zde mohou podnikatelé podle svých požadavků najít svého výzkumného partnera a nastartovat spolupráci, která povede k inovaci jejich produktů.

Nezapomeňte využít možnost konzultací

Dá se očekávat, že v nadcházejících dnech v souvislosti se spuštěním výzev bude Pražský voucher hlavním tématem konzultací v Podnikatelském a inovačním centru. Každý všední den od 9:30 do 13:00 (v případě domluvy v jinou hodinu) tu pro tyto účely budou k dispozici projektoví manažeři. Každý den je vyhrazen pro jeden tematický voucher. Více informací naleznete na www.prazskyvoucher.cz. „Dobrá informovanost pražských podnikatelů je pro nás zásadní a věříme, že nové kontaktní centrum k tomuto trendu velkou měrou přispěje a že se sem i vzhledem k moderní vybavenosti prostor budou návštěvníci rádi vracet,“ uzavřel ředitel odboru projektového řízení pražského magistrátu Jan Dobrovský.

Provozní doba Podnikatelského a inovačního centra bude každý všední den od 9:00 do 18:00 hodin (v pátek do 15:00), jeho služby jsou poskytovány zdarma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Čeští vojáci se připojili k charitativnímu běhu ve prospěch zraněných veteránů v Estonsku

22:49 Armáda ČR: Čeští vojáci se připojili k charitativnímu běhu ve prospěch zraněných veteránů v Estonsku

Dvě stě účastníků a 1700 eur vybraných formou startovného na podporu zraněných válečných veteránů – …