MHMP: Magistrát v rámci transparentnosti zveřejňuje životopisy představitelů městských společností

10.09.2019 10:57

Na portálu hlavního města Prahy jsou zveřejněny životopisy klíčových představitelů městských společností. Metropole tak pokračuje ve zvyšování transparentnosti městské správy, ke kterému se zavázalo vedení města svým programovým prohlášením.

MHMP: Magistrát v rámci transparentnosti zveřejňuje životopisy představitelů městských společností
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu
reklama

Na webových stránkách pražského magistrátu si mohou lidé dohledat, kdo přesně jsou členové orgánů u městských společností a jaké mají předpoklady pro tuto funkci. V rámci zvyšování transparentnosti města byl přes letní prázdniny zveřejněn přehled akciových společností plně vlastněných hlavním městem Prahou a akciových společností s částečným majetkovým podílem hlavního města Prahy. Vedení města tím naplňuje své programové prohlášení.

Z iniciativy radního pro oblast bydlení a transparentnosti Adama Zábranského magistrát zveřejnil na portálu hl. m. Prahy již většinu životopisů funkcionářů z představenstev a dozorčích rad městských společností, zbylé životopisy budou brzy následovat. „Plníme koaliční prohlášení, kde jsme se zavázali, že do orgánů městských společností budeme dosazovat pouze kompetentní osoby a že tito členové orgánů zveřejní základní údaje ze svých životopisů. Každý si tak bude moci ověřit, že nepokračujeme v systému politických trafik, který fungoval v minulosti,“ uvádí radní Zábranský.

Hlavní město Praha je stoprocentním vlastníkem nebo má majetkový podíl v 18 společnostech – mimo jiné jde o společnosti Dopravní podnik hl. m. Prahy, Operátor ICT nebo Kolektory Praha. Už dříve takto vedení města spustilo informační majetkový portál, který vedl k větší transparentnosti nakládání s majetkem hlavního města. Informace o členech představenstev a dozorčích rad jsou tak dalším krokem ke zprůhlednění fungování úřadu.

„Ve volbách jsme občanům slíbili, že budeme prosazovat transparentní hospodaření města a transparentní obsazování městských firem odborníky. Zveřejněním těchto údajů plníme své sliby. Občané Prahy nyní budou lépe vědět, kdo je v městských firmách zastupuje a kdo hospodaří s městskými penězi,“ dodává pražská radní pro legislativu Hana Kordová Marvanová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KHS Jihočeského kraje: Na jihu Čech přibylo 568 nových případů covidu-19, 104 nemocných se uzdravili, šest pacientů bohužel zemřelo. Aktuálně pozitivních je v kraji 5 609 osob

10:06 KHS Jihočeského kraje: Na jihu Čech přibylo 568 nových případů covidu-19, 104 nemocných se uzdravili, šest pacientů bohužel zemřelo. Aktuálně pozitivních je v kraji 5 609 osob

Za uplynulých 24 hodin zaznamenali hygienici na jihu Čech 568 nově potvrzených případů nákazy korona…