MHMP: Muzeum hlavního města povede nový ředitel. Naváže na pozitivní změny

31.08.2022 9:18 | Tisková zpráva

Muzeum hlavního města Prahy povede od příštího roku nový ředitel Ivo Macek, jehož koncepce zvítězila ve výběrovém řízení. Naváže na dosavadní práci stávající ředitelky Zuzany Strnadové, která zahájila proměnu muzea v moderní a atraktivní výstavní instituci 21. století.

MHMP: Muzeum hlavního města povede nový ředitel. Naváže na pozitivní změny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Nové radnice, sídla pražského magistrátu

Zuzana Strnadová nastartovala v muzeu řadu zásadních změn. Získala do správy Desfourský palác, zahájila rekonstrukci stávající budovy muzea a připravuje zprovoznění Clam-Gallasova paláce jako centra pražského baroka.

"Paní ředitelka odvedla ve vedení muzea obrovský kus práce. Rozjela řadu skvělých projektů a pozitivních změn a já jí za její přínos ze srdce děkuji. Zároveň se těším na spolupráci s novým ředitelem, který bude pokračovat v nastaveném trendu, dotáhne modernizaci muzea do konce a naplní jej kvalitním obsahem. S jeho zkušenostmi s přípravou největšího expozičního projektu v ČR k tomu má všechny předpoklady," radní pro kulturu a cestovní ruch říká Hana Třeštíková.

Ivo Macek má dlouholeté zkušenosti z Národního muzea, ve kterém působí již přes 10 let a posledních 7 let jako ředitel největšího Přírodovědeckého muzea v České republice, které má 15 miliónu sbírkových předmětů. V muzeu vede celkem 8 oddělení s 84 zaměstnanci. Od roku 2015 do roku 2021 realizoval nejrozsáhlejší přírodovědeckou expozici Národního muzea v Historické budově na Václavském náměstí s názvy Zázraky evoluce a Okna pravěku. V roce 2018 byl projektovým manažerem a mediálním koordinátorem slavnostního znovuotevření Historické budovy Národního muzea po rekonstrukci včetně videomappingu na Václavském náměstí. Národní muzeum zastupuje také v mezinárodních organizacích a konsorcií a pravidelně se účastní zahraničních kongresů a konferencí. V současnosti také dokončuje projekt revitalizace Národního muzea v Alžírsku.

„Muzeum hl. m. Prahy vstupuje do nové etapy své novodobé historie v podobě dokončení rekonstrukce hlavní budovy a přebírání významných paláců v centru Prahy. Velmi se těším na tuto výzvu, která je velice podobná tomu, čemu jsme v Národním muzeu čelili před několika lety,“ říká Ivo Macek.

Podle pravidel pro výběrová řízení na vedoucí funkce v příspěvkových organizacích zřízených hlavním městem Prahou se výběrová řízení periodicky opakují v šestiletých cyklech. Do výběrového řízení se přihlásilo celkem sedm uchazečů. Komise vybrala jako vítěze řízení Ivo Macka, kterého dnes jako ředitele schválila také městská rada.

Nový ředitel Muzea hl. m. Prahy je jmenován s účinností od 1. 1. 2023. Současná ředitelka Zuzana Strnadová skončí ve funkci ke konci letošního roku a za dlouholetou, náročnou a úspěšnou práci jí pražští radní poděkovali. Zuzana Strnadová vedla Muzeum hl. m. Prahy od roku 2000.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Radovan Vích byl položen dotaz

Podle vás bychom měli být sobci a lhostejní k tomu, co se děje kolem nás?

Tvrdíte, že není v našem zájmu zapojovat se do konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem, ale lze před tím zavírat oči? Co kdyby se konflikt týkal nás? Taky byste tvrdil, že si musíme pomoc jen sami? Vždyť ani v minulosti to takhle nefungovalo. A co kdyby tento útok na Ukrajinu Rusku prošel hladce. Myslíte,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Pátý Oranžový přechod v Havířově nadělil dětem Mikuláš

9:15 Nadace ČEZ: Pátý Oranžový přechod v Havířově nadělil dětem Mikuláš

Před Základní školou Frýdecká v Havířově se rozzářil nově osvětlený přechod pro chodce. Pásku pátého…