MHMP: Nadační fond Praha ve filmu vyhlašuje novou výzvu. Minulá podpořila devět snímků, natáčených v Praze

08.06.2018 13:17 | Zprávy

V letošní první výzvě nadačního fondu Praha ve filmu Prague Film Fund uspělo devět projektů, mezi které správní rada rozdělila celkem 9 milionů korun.

MHMP: Nadační fond Praha ve filmu vyhlašuje novou výzvu. Minulá podpořila devět snímků, natáčených v Praze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu

Mezi podpořenými jsou i české snímky: Jan Palach režiséra Roberta Sedláčka, Pražské orgie Ireny Pavláskové a Na střeše herce a režiséra Jiřího Mádla. Nadační příspěvek získal také historický film Jan Žižka českého režiséra a producenta Petra Jákla a ze zahraničních projektů podpora směřovala k televizním projektům: španělsko-italskému romantickému seriálu Daleko od tebe, německým kriminálním filmům Kriminálka Praha a Helen Dorn a koprodukčnímu čtyřdílnému polsko-česko-ukrajinskému projektu Princip slasti. Svou další výzvu nadační fond otevřel 1. června 2018.

Hlavním cílem nadačního fondu Praha ve filmu Prague Film Fund je podporovat filmy a seriály, ve kterých je Praha vyobrazena jako Praha a zároveň mají potenciál pro pozitivní prezentaci města v zahraničí. Nedílnou součástí aktivit nadačního fondu je také podporovat takové audiovizuální projekty, které napomohou profilování města Prahy jako „film friendly“ destinace.

„Správní rada navázala na svou činnost v předchozím roce a snažila se stejně jako loni vybrat takové projekty, ve kterých je Praha rozpoznatelná, hraje významnou roli ve vztahu k obsahu snímku, a především je možné ji využít k prezentaci Prahy v zahraničí. Peníze, které nadační fond od hlavního města každoročně získá, jsou určeny na rozvoj cestovního ruchu a v tomto ohledu správní rada také k jednotlivým žádostem přistupuje,“ uvádí Ludmila Claussová, předsedkyně správní rady nadačního fondu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Michal Zuna byl položen dotaz

Jednání o vydání Babiše a Okamury

Tvrdíte, jak jednání mandátového a imunitního výboru proběhlo věcně a konstruktivně. Můžete to rozvést? Mě by ta debata, kdy je už dopředu znám výsledek zajímala. A lze něco nazvat vůbec jednáním, natož konstruktivním, když víme, že k vydání nedojde? O čem se tak vlastně jednalo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Inkaso správy v roce 2025 překročilo 181 mld. Kč

7:33 Celní správa: Inkaso správy v roce 2025 překročilo 181 mld. Kč

Celní správa České republiky v roce 2025 odvedla do státního rozpočtu celkem 181 mld. Kč. Oproti pře…