MHMP: PVK získaly jako první firma v ČR certifikát protikorupčního managementu

15.11.2020 12:58

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) úspěšně splnily certifikační audit protikorupčního managementu normy AbMS ISO 37001. Staly se tak první firmou v České republice, která tento certifikát získala prostřednictvím certifikační autority Bureau Veritas.

MHMP: PVK získaly jako první firma v ČR certifikát protikorupčního managementu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Nové radnice, sídla pražského magistrátu
reklama

Norma představuje specifický soubor standardů pro aplikování protikorupčních postupů, pravidel a kontrol s cílem předcházet nežádoucím situacím, odhalovat je a řešit je.

„Hlavní město Praha vnímá boj proti korupci jako svoji prioritu. Jsme velmi hrdí na to, že vodohospodářské společnosti jdou příkladem ostatním městským firmám, neboť na certifikační audit pro získání ISO 37001 se připravuje i Pražská vodohospodářská společnost (PVS) a společně s PVK tak budou vytvářet účinný protikorupční štít,“ říká náměstek primátora hlavního města Prahy Ing. Petr Hlubuček.

PVK tak prohlubují svoji angažovanost v oblasti protikorupčního managementu tím, že na již zveřejněný a v praxi používaný Compliance program, tedy pravidla chování ve společnosti, a také přijatý Etický a Protikorupční etický kodex navazují právě touto certifikací.

„Úspěch projektu je dílem celé společnosti. Auditoři ocenili několikaleté úsilí boje proti korupci, školení zaměstnanců a nastavování compliance systémů v duchu mateřského koncernu Veolia,“ doplňuje předseda představenstva společnosti PVK Philippe Guitard.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NPÚ: Sčítání netopýrů v pivovarských sklepeních státního zámku Kynžvart

14:50 NPÚ: Sčítání netopýrů v pivovarských sklepeních státního zámku Kynžvart

V pivovarských sklepeních státního zámku Kynžvart proběhlo každoroční sčítání netopýrů pracovníky CH…