MHMP: Praha finančně podpoří dovybavení jednotek sborů dobrovolných hasičů novou požární technikou

20.10.2023 16:27 | Tisková zpráva

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila poskytnutí účelových investičních dotací městským částem na nákup požární techniky pro jednotky sborů dobrovolných hasičů například v městských částech Praha–Ďáblice, Praha–Lipence, Praha–Zličín nebo Praha 21. Celková výše podpory z rozpočtu hlavního města bude v letošním roce činit 36 650 000 Kč.

MHMP: Praha finančně podpoří dovybavení jednotek sborů dobrovolných hasičů novou požární technikou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu

„Dobrovolní hasiči tvoří důležitou součást požárních sborů. A pokud mají plnit své poslání, potřebují k tomu i náležité technické vybavení. Proto jsme dnes schválili účelové investiční dotace, které jsou určeny na doplnění jejich vozových parků. Bezpečnost hlavního města bereme vážně, což se týká i vybavenosti dobrovolných hasičů,“ uvedl pražský primátor Bohuslav Svoboda. 

Anketa

Vítáte konsolidační balíček, který vláda protlačila Sněmovnou?

2%
96%
hlasovalo: 31700 lidí

V návaznosti na již dříve schválenou Koncepci plánu financování dovybavení jednotek sborů dobrovolných hasičů na území hl. m. Prahy požární technikou a věcnými prostředky na období 2022-2026 dnes projednali pražští radní uvolnění finančních prostředků na podporu činnosti jednotek sborů dobrovolných hasičů. Pro tento účel bude z rozpočtu hlavního města pro rok 2023 dohromady vyčleněno 36 650 000 Kč.

Přidělené prostředky využijí městské části Praha–Ďáblice, Praha–Lipence a Praha–Zličín na nákup cisternové automobilové stříkačky pro své dobrovolné hasiče. Hlavní město pak bude také spolufinancovat pořízení nové cisternové automobilové stříkačky pro městskou část Praha 21 i nákup nového automobilu pro městské části Praha 8 a Praha–Klánovice nebo požárního přívěsu pro hasiče z Prahy–Zbraslav. Uvedené městské části už totiž získaly dotace také od Ministerstva vnitra - generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR.

Hlavní město se v souladu se zákonem č. 133/1985 Sb., o požární ochraně podílí na financování jednotek sborů dobrovolných hasičů, jejich akceschopnosti i na pořízení a obnově techniky. Městským částem, které jsou jejich zřizovateli, proto přispívá na zabezpečení těchto činností.

Pondělní rozhodnutí pražské rady musí ještě potvrdit Zastupitelstvo hl. m. Prahy na svém příštím jednání.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Korespondenční volba

Jak se bude prosím kontrolovat platnost dokladů (OP, pas a pod.) při korespondenční volbě ? Děkuji za info. Tůmová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: Rada Evropy představila první globální úmluvu o umělé inteligenci a lidských právech

16:08 Ministerstvo spravedlnosti: Rada Evropy představila první globální úmluvu o umělé inteligenci a lidských právech

Parlamentní shromáždění a Výbor ministrů Rady Evropy daly zelenou první mezinárodní úmluvě o umělé i…