MHMP: Praha finančně podpoří kontaktní místo pro bydlení Prahy 14

18.05.2021 20:29

Pražští radní jednali o finanční podpoře Kontaktního místa pro bydlení na území Prahy 14.

MHMP: Praha finančně podpoří kontaktní místo pro bydlení Prahy 14
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu
reklama

Neinvestiční účelová dotace ve výši necelých 835 000 Kč umožní personální zajištění provozu tohoto místa, které poskytne poradenství lidem v bytové nouzi, do konce roku 2022. Materiál bude ještě v květnu schvalovat Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19? (Ptáme se od 18.5.2021)

3%
hlasovalo: 16669 lidí

Kontaktní místa pro bydlení jsou jedním z prioritních nástrojů řešení bytové nouze na území hlavního města. Nabízejí či budou nabízet dávkové, dluhové a právní poradenství, realitní zprostředkování a pomůžou zájemcům se zorientovat v nabídkách bytů nebo vyplnit žádost o byt ve správě městské části nebo magistrátu. Jsou středobodem projektu integrovaného systému řešení bytové nouze, který Praha realizuje od roku 2020 do roku 2022 z dotace z Operačního programu Zaměstnanost.

„Těší mě, že se další městská část zapojila do spolupráce s Magistrátem hlavního města Prahy na řešení bytové nouze Pražanů. Kontaktní místa jsou zásadním nástrojem v této oblasti, a to díky širokému záběru poradenství z různých oblastí, kterého se občanovi dostane na jednom místě,” uvedl radní pro oblast bydlení a transparentnosti Adam Zábranský k projektu, který se zaměřuje na osoby ohrožené a potenciálně ohrožené bytovou nouzí, jako jsou například nízkopříjmoví senioři, invalidé nebo rodiče samoživitelé.

Praha 14 je v pořadí šestou spolupracující městskou částí, které bude prostřednictvím operačního programu poskytnuta účelová neinvestiční dotace na financování pracovní pozice potřebné k provozu Kontaktního místa pro bydlení. V roce 2020 byla stejná dotace přidělena Praze 3, Praze 7, Praze 10, Praze 12 a Praze 22. Možnost podílet se ve spolupráci s MHMP na řešení bytové nouze v Praze prostřednictvím programu “MHMP – sociální bydlení” je stále otevřená pro další městské části.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FNUSA: Darovali srdce, nová výzdoba v kapli sv. Anny uctívá jejich památku

10:06 FNUSA: Darovali srdce, nová výzdoba v kapli sv. Anny uctívá jejich památku

Darování srdce je darem života a projevem nejhlubší lidské lásky. Slova, která ve Fakultní nemocnici…