MHMP: Praha schválila memorandum o spolupráci s městskými částmi při řešení bytové nouze rodin

07.08.2019 17:12

Rada hl. m. Prahy schválila Memorandum o spolupráci při řešení bytové nouze rodin na území hlavního města Prahy s některými městskými částmi. Pražská koalice tak plní další bod ve svém půlročním plánu.

MHMP: Praha schválila memorandum o spolupráci s městskými částmi při řešení bytové nouze rodin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu

Společným cílem signatářů memoranda je zajistit, aby žádné z pražských dětí nežilo na ubytovně.  Za tímto účelem se budou účastníci pravidelně scházet a sdílet informace o vývoji situace.

„Jak jsme se zavázali v koaličním programovém prohlášení, chceme dosáhnout toho, aby žádné pražské dítě nebydlelo na ubytovně. Jsem rád, že některé městské části s námi tento cíl sdílí a chtějí na jeho dosažení spolupracovat. Memorandum je otevřené i ostatním městským částem a budu rád, když se jich zapojí co nejvíce,“ uvádí radní pro oblast bydlení a transparentnosti Adam Zábranský.

Radní pro oblast sociální politiky a zdravotnictví Milena Johnová dále dodává: „Dáváme tím dětem z ubytoven šanci mít domov, místo, kde se mohou vyspat v čisté posteli, připravovat se v klidu do školy nebo si hrát. Staráme se také o to, aby senioři mohli po odpracovaných letech žít v důstojných podmínkách. Naše rozhodnutí nejen pomáhá lidem v nouzi, ale je i velkou úsporu prostředků Pražanů, které bychom jinak vydali v drahé a neefektivní následné péči.“

Město chce také využít dotace pro financování kontaktních míst pro problematiku bydlení zřizovaných městskými částmi, které pomáhají při řešení bytové nouze na svém území. V plánu je i rozšíření kapacit terénní sociální práce, která pomáhá ohroženým skupinám udržet si samostatné bydlení. Kvůli tomu Praha vyčlení část svých bytů pro sociální pracovníky, kteří podporu poskytují, podobně jako v případě dnes již vyčleněných bytů například pro městské strážníky či učitele.

Memorandum s hlavním městem v současnosti uzavírají městská část Praha 1, Praha 3, Praha 7, Praha 10 a Praha 22. Je ale otevřené a mohou se k němu přidat i další městské části.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚOHS: 13. ročník Svatomartinské konference o nejnovějších trendech v hospodářské soutěži

14:07 ÚOHS: 13. ročník Svatomartinské konference o nejnovějších trendech v hospodářské soutěži

Aktuální témata z oblasti hospodářské soutěže a významné tržní síly přilákala i v letošním roce do B…